Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zbigniew Bródka bliski zakończenia kariery. Trzyma go tylko jeszcze jeden cel

Kibicom zostały tylko wspomnienia po niesamowitej walce Zbigniewa Bródki z Koenem Verweijem. Mistrz olimpijski wie, że te sceny już nie wrócą.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Zbigniew Bródka Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Zbigniew Bródka

Siedem lat temu Zbigniew Bródka osiągnął największy sukces w karierze. W Soczi, podczas igrzysk olimpijskich, zdobył złoty medal. Potem szło mu już gorzej i - jak czytamy w "Przeglądzie Sportowym" - zawiesił karierę. Jednak jej jeszcze nie kończy. Liczy, że w przyszłym roku wystartuje na igrzyskach po raz czwarty.

Na razie trenuje indywidualnie. Jak powiedział w "PS", liczą się dla niego głównie starty międzynarodowe, jednak obecny sezon ze względu na koronawirusa jest postawiony na głowie. Bródka, w cywilu strażak, musi łączyć pracę z przygotowaniami.

Bródka dodał, że o zakończeniu kariery myślał po MŚ w 2019 roku. - Miałem świadomość że moje najlepsze lata już za mną - przyznał. Dodał, że jeżeli przyszłoroczne igrzyska w Pekinie na pewno się odbędą, a w pracy uda się wszystko ułożyć, będzie ćwiczył, aby na olimpiadzie wystąpić. - Dlatego trenuję i nie zakończyłem kariery - dodał w "PS".

Mistrz olimpijski dodał, że miejsce w okolicach pierwszej dziesiątki na 1500 m byłoby sukcesem dla zawodnika w jego wieku. Bródka ma 36 lat i jak sam przyznał, ma ostatnią szansę na występ na IO, bo na kolejnej wielkiej imprezie się nie widzi.

CZYTAJ TAKŻE Służba w straży pożarnej ważniejsza niż kariera sportowa. Zbigniew Bródka dokonał wyboru

CZYTAJ TAKŻE Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×