Co za dzień w Stavanger! Polska drużyna w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata

Reprezentanci Polski zajęli trzecie miejsce w sprincie drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata 2021/2022 w łyżwiarstwie szybkim w Stavanger!

PZ
Artur Nogal Materiały prasowe / PZŁS/Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Artur Nogal
W trzech poprzednich edycjach - 2018/2019, 2019/2020 i 2020/2021 - Polaków nie było na podium zawodów Pucharu Świata. Tymczasem po pięciu dniach rywalizacji w sezonie olimpijskim (trzech w Tomaszowie Mazowieckim i dwóch w Norwegii) męska reprezentacja Biało-Czerwonych ma już w dorobku trzy pozycje w TOP3. Po trzecich miejscach w konkurencjach indywidualnych, przyszedł czas na podium drużyny.

W sprincie drużynowym okrążenie przejechał Marek Kania. Dwie pętle zaliczył Piotr Michalski, a pełny dystans trzech kółek - Damian Żurek, któremu na mecie zmierzono 1:21.250. W bezpośrednim pojedynku Polaków pokonali gospodarze Norwegowie, z mistrzem olimpijskim Haavardem Lorentzenem na czele (1:21.025). Triumfowali Chińczycy (1:20.122). Sklasyfikowani na czwartym miejscu Włosi mieli rezultat 1:21.535. Wystąpiło 9 zespołów.

Polacy po raz drugi stanęli na podium zawodów Pucharu Świata w sprincie drużynowym. 10 grudnia 2016 roku trzecią pozycję zajęli: Artur Nogal, Michalski i Sebastian Kłosiński. W styczniu 2018 ta sama trójka zdobyła brązowe medale podczas mistrzostw Europy.

W sobotniej rywalizacji na 500 metrów trzecia była Kaja Ziomek. Z kolei w gronie panów trzeci czas miał debiutant w elicie - Marek Kania.
.

ZOBACZ WIDEO: Kto zostanie nowym prezesem PZN? "Kandydatem środowiska narciarskiego jest Adam Małysz"
Czy Polacy będą w czołowej trójce następnych zawodów Pucharu Świata w sprincie drużynowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×