Polki z medalem na mistrzostwach Europy. Co za występ łyżwiarek!

Reprezentantki Polski wywalczyły srebrny medal w sprincie drużynowym podczas mistrzostw Europy w Heerenveen. Wystąpiły w składzie: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik, Karolina Bosiek. Rezerwową byłą Martyna Baran.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Karolina Bosiek Getty Images / Dean Mouhtaropoulos - International Skating Union / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
W holenderskim Heerenveen rozpoczęły się mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Impreza potrwa do niedzieli, a pierwszą medalową konkurencją były sprinty drużynowe. W rywalizacji udział wzięły Czeszki, Holenderki, Polki, Niemki oraz Norweżki.

Faworytkami do złota były Holenderki i faktycznie - tak też się stało. Jednak kwestia pozostałych miejsc na podium była otwarta.

Polki w tym sezonie były trzecie i czwarte, jednak zespoły, które je wyprzedzały nie były z Europy. Biało-Czerwone bardzo dobrze zaprezentowały się w piątkowym biegu. Do mety dojechały z blisko sekundową przewagą nad reprezentacją Norwegii.

Polki zdobyły więc srebrny medal, z którego cieszyć się mogły Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik, Karolina Bosiek, a także rezerwowa Martyna Baran.

Wyniki:
1. Holandia 1:27,36
2. Polska (Wójcik, Wojtasik, Bosiek) 1:28,06
3. Norwegia (Jagtoyen, Samsonsen, Ripsrud) 1:28,83
4. Niemcy (Ostlender, Uhrig, Scholz) 1:29,62
5. Czechy (Nepokojova, Korvasova, Kursova) 1:35,44

***

Czwarte miejsce w biegu drużynowym zajęli Polacy. Na podium stanęli kolejno: Norwegowie, Włosi oraz Holendrzy. Biało-Czerwoni do trzeciego miejsca stracili ponad cztery sekundy. Wystąpili w składzie: Marcin Bachanek, Artur Janicki Artur Janicki, Szymon Pałka i rezerwowy Szymon Wojtakowski.

Czytaj też:
Kuriozalny błąd podczas Pucharu Świata. "Wystarczy postawić obok niej nianię"
Kapitalny wynik. Polki na podium Pucharu Świata

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×