WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Artur Kujawiński na mecie morderczego biegu

Artur Kujawiński ukończył bieg Ultra Great Britain na monstrualnym dystansie 200 mil angielskich czyli 322 kilometrów. Uczestnictwo w biegu zadeklarowało blisko 100 biegaczy.
Dawid Góra
Dawid Góra
Materiały prasowe / Artur Kujawiński

Bieg odbywał się w formule non-stop oznaczającej iż wygrywał biegacz, który najszybciej dotrze do mety. Uczestnicy sami regulowali ewentualne przerwy na odpoczynek lub sen. Jedyny Polak biorący udział w tym ekstremalnym biegu przez Wielką Brytanię uplasował się na 20. miejscu (połowa uczestników nie ukończyła rywalizacji w wyniku kontuzji lub niemieszczenia się w limitach czasu).

Artur Kujawiński przez trzy dni rywalizacji (czas na mecie 78 godzin i 42 minuty) spał w sumie zaledwie siedem i pół godziny, co i tak uważał za dużą rozrzutność. Większość uczestników miała wsparcie w postaci nawet własnego masażysty. Poznaniak biegł bez własnego supportu opierając się na doświadczeniu i wytrenowaniu. Uczestnicy musieli biec z obowiązkowym kilkukilogramowym wyposażeniem zapewniającym bezpieczeństwo np. w przypadku załamania pogody.

Przygotowując się do biegu przez Wielką Brytanię Artur Kujawiński wziął udział w zawodach 10 biegów ultra w 10 dni zajmując drugie miejsce.

To kolejny ultrawyczyn poznaniaka i jak zapowiada, nie jest to jego ostatnie słowo w ekstremalnych biegach.

ZOBACZ WIDEO Piękna bramka Zielińskiego. Zobacz skrót meczu Napoli - Atalanta [ZDJĘCIA ELEVEN]

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.