KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jacek Fajfer zwyciężył w Rybniku podczas Żużlowego Pikniku Rodzinnego

W sobotnie (6 lipca) popołudnie na kameralnym stadionie w rybnickich Chwałowicach odbył się Żużlowy Piknik Rodzinny, którego głównym punktem był turniej miniżużlowców w klasie 50 ccm.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Triumfował w nim z kompletem osiemnastu punktów reprezentant GUKS Speedway Wawrów - Jacek Fajfer, który po pasjonującym wyścigu finałowym pokonał zawodnika miejscowych Rybek - Pawła Trześniewskiego oraz gdańszczanina - Bartosza Tyburskiego. Czwartą pozycję w finale, a w konsekwencji miejsce tuż za podium zajął kolejny z rybniczan - Sebastian Borszcz.

Impreza pod hasłem "Speedway. Tego nie da się zapomnieć!" zorganizowana wspólnie przez ŻKS ROW Rybnik i MKMŻ Rybki Rybnik, pomimo jej biletowania, zgromadziła całkiem sporą publikę w liczbie około pół tysiąca osób. Z pewnością sprzyjała temu piękna, słoneczna pogoda, jak i wiele atrakcji, które przygotowali gospodarze. Widzowie mieli m.in. możliwość porozmawiania z miejscowymi zawodnikami, jak również odbycia przjażdżki na ich motocyklach żużlowych o pojemności 500 ccm. Na stadionie Rybek stawili się: Roman Chromik oraz niedawni miniżużlowcy Rybek - Kacper Woryna i Mike Trzensiok.

Sam turniej coraz popularniejszych "pięćdziesiątek" dostarczył widzom wielu emocji, a podczas poszczególnych biegów na torze miało miejsce wiele ciekawych akcji, w tym tzw. mijanek. Ozdobą zawodów był bieg finałowy, podczas którego cała czwórka jego uczestników walczyła przez cztery okrążenia w ciągłym kontakcie. Początkowo po piorunującym starcie prowadził Paweł Trześniewski, do którego doskoczył Sebastian Borszcz. Za nimi przez cały czas czaił się i próbował wymusić błąd na prowadzącym duecie - Jacek Fajfer, za którym jak cień podążał Bartosz Tyburski. W drugiej połowie trzeciego okrążenia wzajemną walkę rybniczan o pierwsze miejsce wykorzystał zawodnik z Wawrowa, który śmiałym atakiem po wewnętrznej części toru wyprzedził obu rybniczan. Na ostatnim łuku zaanagażowany w walkę o wyprzedzenie Pawła Trześniewskiego - Sebastian Borszcz popełnił błąd, w wyniku którgo wyrzuciło go pod bandę, co skrzętnie wykorzystał nierezygnujący z walki o podium przez cały dystans Bartosz Tyburski, wyprzedzając na ostatniej prostej starszego kolegę.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi wyścigami turniejowymi, podczas jazd pokazowych na motocyklach o pojemności 80 ccm zaprezentowali się trzej zawodnicy, którzy jeszcze nie ukończyli wieku dziesięciu lat, a jednocześnie uczestnicy sobotniej rywalizacji: Sebastian Borszcz i Paweł Trzśniewski z Rybnika oraz Wojciech Fajfer z Wawrowa, czym wywołali wiele braw wśród publiczności.

Klasyfikacja Turnieju w klasie 50 ccm o Puchar Prezesa MKMŻ Rybki Rybnik:
1. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 12 (3,3,3,3) + 3 + 3
2. Paweł Trześniewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 11 (3,3,2,3) + 3 + 2
3. Bartosz Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 8 (2,2,2,2) + 2 + 1
4. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik) - 9 (2,2,3,2) + 2 + 0
5. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 4 (1,1,1,1) + 1
6. Sebastian Trzensiok (MKMŻ Rybki Rybnik) - 1 (1,0,0,0) + 1
7. Mateusz Łopuski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 3 (0,1,1,1) + 0
8. Bartosz Dolnik (MKMŻ Rybki Rybnik) - 0 (0,0,0,0) + 0

Bieg po biegu:
1. J.FAJFER, Tyburski, W.Fajfer, Łopuski
2. TRZEŚNIEWSKI, Borszcz, Trzensiok, Dolnik
3. TRZEŚNIEWSKI, Tyburski, Łopuski, Dolnik
4. J.FAJFER, Borszcz, W.Fajfer, Trzensiok
5. BORSZCZ, Tyburski, Łopuski, Trzensiok
6. J.FAJFER, Trześniewski, W.Fajfer, Dolnik
7. J.FAJFER, Borszcz, Łopuski, Dolnik
8. TRZEŚNIEWSKI, Tyburski, W.Fajfer, Trzensiok

Półfinały:
9. J.FAJFER (A), Borszcz (B), Trzensiok (D), Dolnik (C)
10. TRZEŚNIEWSKI (A), Tyburski (B), W.Fajfer (C), Łopuski (D)

FINAŁ:
11. J.FAJFER (C), Trześniewski (A), Tyburski (B), Borszcz (D)

Widzów: około 500

 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (4)
 • Kaczor Falubaz Zgłoś komentarz
  Brawo młodzi wojownicy czarnego sportu,powodzenia i sukcesów jesteście potrzebni jak woda rybie bo ten sport trochę odchodzi w cień.
  • jedyny_taki Zgłoś komentarz
   Imponująca frekwencja, widać z resztą na zdjęciu. Wojciech Fajfer w kategorii "maluszków" ?! ;) A chyba w zeszlym sezonie przesiadał sie juz do wyzszej kategorii. No i kolejny Trzensiok,
   Czytaj całość
   ciekawe czy za pare lat bedzie tak dobry jak Mike w kategorii 80-125 ccm. Jacek Fajfer nie ma sobie równych, nawet jak start przegrywa to przebija sie do przodu. Widac ze ma dobrych nauczycieli i mysli na torze, podoba mi sie jego jazda.
   • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
    powodzenia i gratulacje dla młodych adeptów.
    • Kibic Unii Leszno Zgłoś komentarz
     gratulacje chłopie, tak dalej trzymaj gaz
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×