Pokonał mistrza UFC, był czempionem Glory. Teraz zadebiutuje w KSW

Przy okazji KSW 70 w łódzkiej Atlas Arenie warto zwrócić uwagę na debiutantów. Wśród nich jest utytułowany kickbokser - Jason Wilnis. Holender może namieszać w polskiej organizacji. Ma na rozkładzie wielkie nazwiska, w tym Israela Adesanyę.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Jason Wilnis Getty Images / Chad Mathew Carlson / Na zdjęciu: Jason Wilnis
Jason Wilnis w zawodowym kickboxingu stoczył 41 pojedynków. W 2012 roku wywalczył tytuł mistrzowski organizacji It's Showtime, a cztery lata później na jego biodrach zawisł pas Glory, najbardziej prestiżowej kickboxerskiej organizacji na świecie.

Dzierżąc tytuł Glory, Wilnis zwyciężył Israela Adesanyę, aktualnego mistrza UFC wagi średniej. W pokonanym polu "Psycho" zostawił też Alexa Pereirę, który przebojem wdarł się do Ultimate Fighting Championship.

Wilnisa w KSW przywita inny debiutant - Radosław Paczuski. W klatce zapowiada się znakomity pojedynek dwóch strikerów, bowiem reprezentant Uniq Fight Club ma za sobą ponad setkę walk amatorskich i kilkadziesiąt zawodowych bojów w kickboxingu.

Zapowiedź walki:

Transmisja z gali KSW 70: Pudzianowski - Materla będzie dostępna na platformach Viaplay i KSWTV.COM (w krajach, w których nie jest dostępna usługa Viaplay). Szczegółowa relacja na WP SportoweFakty.

Czytaj także:
Mariusz Pudzianowski wraca do klatki. Znamy terminy dwóch kolejnych gal KSW
Potworny nokaut w MMA! Zobacz, co wydarzyło się na gali w Londynie

ZOBACZ WIDEO Wiadomo, kiedy Mamed Chalidow wróci do oktagonu! "Chce się bić"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×