Wracają na Torwar! Znamy walkę wieczoru sierpniowej gali KSW 73

Podczas drugiej wakacyjnej gali KSW powróci na COS TORWAR. 20 sierpnia na KSW 73 dojdzie do od dawna wyczekiwanego zderzenia dwóch najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej - Tomasza Sarary z Arkadiuszem Wrzoskiem.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Tomasz Sarara zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem w walce wieczoru KSW 73 Materiały prasowe / Tomasz Sarara zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem w walce wieczoru KSW 73
Tomasz Sarara wszedł do organizacji KSW prosto ze świata sportów uderzanych. Wśród jego najważniejszych osiągnięć w kickboxingu znalazły się między innymi: tytuł amatorskiego i zawodowego mistrza Polski, tytuł mistrza świata World Kickboxing Network, pas mistrzowski organizacji FEN, DSH i Celtic Gladiator.

Ostatecznie jednak Sarara wszystko to musiał odłożyć na półkę, by 17 lipca 2021 roku wejść do okrągłej klatki i zmierzyć się w niej z Filipem Bradariciem. Debiut w MMA okazał się dla utytułowanego kickboksera trudnym wyzwaniem, ale dusza wojownika wzięła górę i wygrał on starcie przed czasem, zdobywając pierwsze szlify w mieszanych sztukach walki.

Walka na gali KSW 73 będzie dla Arkadiusza Wrzoska debiutem w nowej formule. Warszawianin już od dłuższego czasu szykuje się do wykonania tego kroku. Niedawno pomagała w przygotowaniach do debiutu w KSW Radosława Paczuskiego, który na gali KSW 70 pokonał Jason Wilnisa. W sportach uderzanych Wrzosek zdobył tytuł amatorskiego mistrza świata w K1, mistrza Europy w muay thai oraz wiele medali mistrzostw Polski. Jest też zawodowym mistrzem organizacji FEN oraz byłym zawodnikiem prestiżowej marki Glory.

ZOBACZ WIDEO: Różal znów powalczy z Pudzianem? "Byłyby negocjacje"

Sarara i Wrzosek nigdy nie mieli okazji spotkać się z sobą w kickboxerskim ringu, ale już od pewnego czasu obaj mówili, że są otwarci na wspólną konfrontację. Dojdzie do niej już 20 sierpnia w okrągłej klatce KSW.

Gala KSW 73 będzie 13. wydarzeniem organizacji przygotowanym na warszawskim COS TORWAR. Ostatni raz fani oglądali tam najlepszych polskich wojowników MMA podczas gali KSW 34: New Order, która odbyła się 5 marca 2016 roku.

Walka wieczoru | Main event
120,2 kg/265 lb: Tomasz Sarara (1-0, 1 KO) vs Arkadiusz Wrzosek (0-0)

Czytaj także:
Młody talent robi furorę w KSW. Zobacz w akcji odkrycie polskiego MMA [WIDEO]
Wielka sprawa! Polak w walce wieczoru UFC

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×