"Największa walka w Europie". Gamrot celuje w hitowy pojedynek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
zdjęcie autora artykułu

22 października Mateusz Gamrot może wykonać ostatni krok w kierunku walki o mistrzowski pas kategorii lekkiej UFC. Polak musi pokonać jednak Beneila Dariusha. Jeśli tego dokona, to nieunikniony może być pojedynek z wymarzonym rywalem.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=31136]

Mateusz Gamrot[/tag] świetnie spisuje się w największej organizacji MMA na świecie. Były czempion KSW w dwóch kategoriach wagowych szybko przedostał się do czołowej "10" wagi lekkiej w UFC. "Gamer" wygrał cztery ostatnie pojedynki.

Starcie z Amerykaninem irańskiego pochodzenia to dla Polaka tylko przystanek w drodze do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Ten w rozmowie z "MMA News" wyznał, że marzy mu się walka z Islamem Mahaczewem.

- Od kiedy trenuję MMA, myślę o tym, że chcę walczyć z najlepszymi. Islam jest na pewno najlepszy w tej dywizji, myślę, że to przyszły mistrz. Myślę, że moja walka z Islamem będzie największą walką w Europie - wyznał Gamrot.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Środowisko MMA podzielone! Wszystko przez walkę Pudzianowski - Chalidow

Najpierw jednak 31-latek musi uporać się z Beneilem Dariushem. Rywal wyprzedza go w rankingu o trzy miejsca i jest na fali siedmiu wygranych.

- Dariush to trudny przeciwnik. Wszechstronny, duży, mocne zapasy na wysokim poziomie i jiu-jitsu. Ten gość jest jednym z najlepszych w dywizji lekkiej. Jestem bardzo podekscytowany, ale jestem też super gotowy - powiedział były mistrz KSW o nadchodzącym wyzwaniu.

Gala UFC 280 będzie transmitowana w Polsacie Sport 22 października.

Zobacz także: Conor McGregor związał się z Polakami Na pierwszej walce zarobili krocie. Teraz będzie rewanż?

Źródło artykułu: