Magdalena Czaban nominowana do prestiżowej nagrody

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Magdalena Czaban to wielka nadzieja polskiego MMA
Twitter / / Magdalena Czaban to wielka nadzieja polskiego MMA
zdjęcie autora artykułu

Magdalena Czaban została nominowana do tytułu Najlepszej Zawodniczki Amatorskiego MMA 2022 Roku organizacji International Mixed Martial Arts Federation.

W tym artykule dowiesz się o:

W minionym roku Magdalena Czaban po raz trzeci w historii wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w amatorskim MMA. Zdobyła też złoty medal na mistrzostwach Europy w brazylijskim jiu-jitsu, a rok zakończyła ze złotym krążkiem mistrzostw świata w tej dyscyplinie sportu.

Federacja IMMAF, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA, nominowała Magdalenę Czaban do tytułu Najlepszej Zawodniczki Amatorskiego MMA Roku 2022.

Zwyciężczyni tego plebiscytu zostanie ogłoszona podczas nadchodzących mistrzostw świata amatorskiego MMA w Belgradzie, podczas których wystąpi też polska reprezentacja powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 11 do 17 lutego hali Štark Arena. Ma to być największy sportowy event w historii organizacji IMMAF. W turniejowej rywalizacji weźmie udział ponad 500 sportowców z 63 krajów.

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ 6. MISTRZOSTW MMA

Magdalena Czaban również weźmie udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata IMMAF 2022 w Serbii, w których powalczy o drugi tytuł mistrzowski. Po raz pierwszy Polka wywalczyła złoto mistrzostw świata w roku 2019. W tym samym roku zdobyła też tytuł mistrzyni Europy, który wywalczyła również w roku 2021 i 2022.

W roku 2020 Czaban rywalizowała także podczas mistrzostw Oceanii, w trakcie których zdobyła srebro. Za swoje osiągnięcia w roku 2021 (złoty medal mistrzostw Europy, złoto w turnieju mistrzowskim Stowarzyszenia MMA Polska oraz złoto w mistrzostwach oraz pucharze Polski ADCC) Magdalena Czaban została wybrana Najlepszą Amatorską Zawodniczką Roku w Polsce i otrzymała prestiżową statuetkę Heraklesa.

Zobacz także: Mateusz Gamrot zaprezentował formę Ta walka może skraść show na KSW 79

ZOBACZ WIDEO: Zawrzało po transferze do FAME. Prezes odpowiada na zarzuty i mówi o przyszłości FEN-u

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)