Kibice w euforii. Marcin Krakowiak udanie wrócił do klatki KSW

Niesiony dopingiem dużej grupy kibiców Marcin Krakowiak (12-4) nie zawiódł. Polak pokonał na punkty faworyzowanego Henry'ego Fadipe (13-10-1) podczas gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
rozstrzygnięcie walki Marcin Krakowiak - Henry Fadipe Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: rozstrzygnięcie walki Marcin Krakowiak - Henry Fadipe
"Krakus" w poprzednich pojedynkach dla KSW udowodnił, że dostarcza kibicom mnóstwo emocji z uwagi na efektowny styl walki. Podobnie było i tym razem. W konfrontacji z niebezpiecznym strikerem nie bał się wchodzić w bezpardonowe wymiany ciosów.

Pochodzący z Nigerii zawodnik postawił Polakowi trudne warunki, ale ten w momentach zagrożenia potrafił uciec się do zapaśniczych prób i kilka razy obalił rywala. Krakowiak szukał też prób poddania, ale bezskutecznie.

Po 15 minutach wycieńczającej batalii sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Marcinowi Krakowiakowi. Ten udanie powrócił do klatki KSW po 1,5-rocznej przerwie.

29-latek reprezentujący Octopus Łódź stał się już prawdziwym gwarantem niesamowitych emocji i efektownych pojedynków. Popularny "Krakus" stoczył do tej pory cztery walki w okrągłej klatce. Poprzednio bił się na gali KSW 64 i w wyczerpującym boju musiał uznać wyższość Cezarego Kęsika, ale ich walka została wybrana najlepszym starciem wieczoru.

Gala XTB KSW 81 jest transmitowana w Viaplay. W walce wieczoru Adrian Bartosiński zmierzy się z Arturem Szczepaniakiem o mistrzowski pas kategorii półśredniej.

Czytaj więcej:
Mocny transfer FEN. Kacper Formela poznał rywala
Sebastian Przybysz zawalczy na KSW 82. Przed nim duże wyzwanie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×