Festiwal bólu na XTB KSW Colosseum 2. Znamy nowego mistrza

Krwawy pojedynek o mistrzowski pas kategorii średniej dali kibicom Paweł Pawlak (22-4-1) i Tomasz Romanowski (18-9). Starcie zakończyło się w piątej rundzie. Sędzia musiał przerwać brutalną egzekucję w parterze.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Paweł Pawlak Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Paweł Pawlak
Pojedynek o mistrzowski pas w kategorii średniej od początku dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Tomasz Romanowski, w swoim stylu, agresywnie wywierał presję na Pawlaku. "Plastinho" jednak nie pozostawał pasywny i odpowiadał, świetnie korzystając z niskich kopnięć.

W drugim starciu nadal to "Tommy" parł do przodu, który raz za razem skracał dystans i trafiał bokserskimi kombinacjami. W trzeciej rundzie obaj pretendenci do tytułu nie zwalniali tempa, ale pojedynek został przerwany po przypadkowym zderzeniu głowami. Nad prawym okiem Romanowskiego pojawiło się duże rozcięcie, które musiało zostać zatamowane przez cutmana.

Mocno zakrwawiona twarz zawodnika ze Stargardu znacznie ograniczała mu widoczność. Na dodatek Pawlak zdołał w połowie czwartej odsłony sprowadzić Romanowskiego do parteru. Tam łodzianin rozpoczął brutalną egzekucję, fundując przeciwnikowi festiwal bólu.

Przed ostatnią, mistrzowską rundą w klatce pojawił się lekarz, który po obejrzeniu obrażeń "Tommy'ego" zdecydował się dopuścić go do kontynuowania pojedynku. Tym razem to Pawlak zajął środek klatki, wywierał presję i pewnie zmierzał po pas. Były zawodnik UFC nie pozwalał na odpoczynek przeciwnikowi i ponownie udało mu się obalić rywala. W parterze Pawlak kontynuował rozbijanie twarzy przeciwnika aż sędzia Marc Goddard zdecydował się przerwać pojedynek.

Paweł Pawlak został nowym mistrzem KSW w kategorii średniej. Reprezentant Octopusu Łódź jest niepokonany w szeregach największej polskiej organizacji MMA. W pierwszym starciu, do którego doszło podczas gali KSW 63, rozbił na pełnym dystansie Damiana Janikowskiego. W drugim boju w okrągłej klatce Pawlak pokonał Cezarego Kęsika, a w listopadzie 2022 roku rozbił przed czasem Toma Breese'a.

Transmisja z gali XTB KSW Colosseum 2 trwa w Viaplay. W walce wieczoru Mamed Chalidow zmierzy się ze Scottem Askhamem. Wcześniej w okrągłej klatce dojdzie m.in. do starć Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką czy Mariana Ziółkowskiego z Salahdine'em Parnasse'em.

Zobacz także:
Mistrzowska walka zdjęta z KSW na PGE Narodowym!
Poruszające wyznanie Artura Szpilki. "Myślałem o samobójstwie"

ZOBACZ WIDEO: Mamed Chalidow z ważnym komunikatem do kibiców
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×