Dramatyczna gala MMA w Rosji. Nie żyje 16-latek

Tragiczne wiadomości z Rosji. Na amatorskiej gali mieszanych sztuk walki zginął 16-letni zawodnik. Okoliczności są wstrząsające.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Dramat na amatorskiej gali MMA w Rosji Twitter / Dramat na amatorskiej gali MMA w Rosji
Olbrzymia tragedia wydarzyła się na gali MMA, która w miniony weekend odbyła się w Biełogorsku. Życie stracił na niej 16-letni uczestnik.

Co się wydarzyło? Zawodnik przystąpił do walki bez wymaganego kasku. Zgodę na to dali mu sędziowie. Było to oczywiście niezgodne z regulaminem, ale uczestnik stanął do pojedynku.

Pech chciał, że po jednym z ciosów, który otrzymał kopnięciem w tył głowy, padł na matę. Natychmiastowa interwencja służb medycznych nie pomogła.

Według doniesień "MMA News" i świadków 16-latek zmarł w ambulansie w drodze do szpitala.

Warto dodać, że na wspomnianym terenie, gdzie odbyła się gala, amatorzy mieszanych sztuk walk w wieku 16-18 lat mają absolutny obowiązek noszenia kasków. Według raportu "News In France", rosyjski związek MMA wszczął już śledztwo.

Sprawą zajęła się również miejscowa prokuratura. Tak wynika z informacji, jaką przekazał burmistrz Biełogorska, Stanisław Mieljukow.

"Pierwsza śmierć MMA?", "Tragedia", "Straszne", "Smutne" - można przeczytać w sieci rozżalonych i wściekłych fanów MMA. Co dalej? Sędziowie i organizatorzy powinni spodziewać się potężnych kar, ale życia 16-latkowi już nic nie przywróci.

Zobacz także:
Czterech zawodników nagrodzonych! Przyznano bonusy po KSW na PGE Narodowym
"Ważne, że kasa się zgadza". Mariusz Pudzianowski znokautował internautę

ZOBACZ WIDEO: Wielkie wyróżnienie dla "Jurasa". "To dla mnie duża sprawa"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×