Problemy Błachowicza przed walką w UFC

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Unger / Zuffa LLC / Jan Błachowicz
Getty Images / Chris Unger / Zuffa LLC / Jan Błachowicz
zdjęcie autora artykułu

Miesiąc pozostał do kolejnej walki Jana Błachowicza w UFC. Niestety na finiszu przygotowań nasz fighter został bez jednego z ważnych trenerów. Roberta Złotkowskiego wyeliminowała kontuzja.

"Każdy organizm ma swoje granice wytrzymałości. Okazało się, że mój też" - napisał w mediach społecznościowych Robert Złotkowski.

"Intensywne, często wielogodzinne treningi doprowadziły w końcu do tak poważnej kontuzji, że konieczna była pilna operacja. Nie pierwsza zresztą w moim życiu" - dodał.

Trener ten odpowiada za przygotowania Jana Błachowicza w stójce. Teraz Polak będzie musiał sobie radzić bez niego. Złotkowski nie poleci do USA.

Błachowicz w nocy z 29 na 30 lipca zmierzy się podczas gali UFC 291 z Alexem Pereirą. Stawka tego pojedynku jest bardzo duża, bowiem zwycięzca najpewniej dostanie w nagrodę walkę o pas.

Złotkowski bardzo ubolewał nad tym, że wypadł z przygotowań. - Zależało mi na tym, aby przygotować go jak najlepiej do tego starcia, polecieć z nim do USA i, jak za każdym razem, wspierać z narożnika - przyznał w rozmowie z "Faktem".

- Byłem jednym z trenerów, którzy doprowadzili Janka do mistrzostwa UFC. Zależy mi więc, żeby odzyskał pas mistrzowski, a zwycięstwo nad Brazylijczykiem będzie przepustką do tego - dodał.

Trener nie ma wątpliwości, że Błachowicz wygra swoje starcie i razem w niedalekiej przyszłości ponownie będą świętować zdobycie mistrzowskiego pasa.

Zobacz także: "Juras" nie wytrzymał. "Mentalny ściek" Musk kontra Zuckerberg. Szef UFC pewny. Ta walka przyniosłaby rekordowe liczby

ZOBACZ WIDEO: Jest chętny na bój z Arturem Szpilką. "Nie ma się co zastanawiać"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty