Musk kontra Zuckerberg. Szef UFC pewny. Ta walka przyniosłaby rekordowe liczby

Panowie zaczepili się w mediach społecznościowych, a szef UFC chce zrobić z tego hit. Ewentualna walka Elon Musk - Mark Zuckerberg mogłaby pobić wszelkie rekordy w MMA. Czy tak się stanie?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Elon Musk i Mark Zuckerberg Getty Images / Nathan Laine / Bloomberg / AOP.Press / Corbis / Elon Musk i Mark Zuckerberg
Wszystko rozpoczęło się w mediach społecznościowych. "Jestem gotowy na pojedynek w klatce, jeśli on jest" - napisał Elon Musk. "Wyślij mi lokalizację" - odpowiedział Mark Zuckerberg.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj -->> To nie żart. Musk stanie do walki z Zuckerbergiem?

Temat szybko podchwycił Dana White. Szef UFC chętnie zająłby się promocją tego pojedynku. "Super walka miliarderów" - tak okrzyknięto ewentualne starcie. Super i to pod każdym względem.

Już teraz prognozowane są ewentualne zyski. Była gwiazda UFC Chael Sonnen twierdzi, że na samej sprzedaży PPV może ona wygenerować rekordowe dochody. W jego opinii śmiało można liczyć na ok. 25 mln chętnych.

I tutaj dodać należy, że aktualny rekord wynosi "jedyne" 4,6 mln. Ustanowiony został w 2015 roku przy walce Floyda Mayweathera z Manny'm Pacquiao.

White - podobnie jak Sonnen - jest pewny "potencjału" tego pojedynku. I to pomimo faktu, że społeczność MMA jasno dała do zrozumienia, że... ​​nie chce tego oglądać. Szef UFC pozostaje jednak przekonany, że znajdzie się na nią chętna publiczność.

W jego opinii pojedynek Muska z Zuckerbergiem może przynieść nawet miliard dolarów zysku. - To pobiłoby wszelkie rekordy pay-per-view - powiedział cytowany przez "Daily Mail". - Ci goście zebraliby setki milionów dolarów na cele charytatywne - dodał. Już bowiem zapowiedziano, że cały dochód zostałby przeznaczony właśnie na nie.

Warto tutaj dodać, że Zuckerberg miał za sobą przygody z jujitsu. Do Muska z kolei zgłosił się legendarny zawodnik UFC Georges St-Pierre z chęcią przygotowania go do pojedynku. Ten przyjął ofertę.

"Jestem twoim wielkim fanem i byłoby absolutnym zaszczytem pomóc ci i być twoim partnerem treningowym w wyzwaniu przeciwko Zuckerbergowi" - oznajmił St-Pierre. Musk odpisał krótko: "Ok, zróbmy to".

St-Pierre jest byłym mistrzem UFC w wadze półśredniej i średniej, jednym z najlepszych zawodników MMA, jacy kiedykolwiek weszli do oktagonu.

Walka Musk - Zuckerberg miałaby być transmitowana na Twitterze i Facebooku. To tylko pomogłoby w pozyskaniu jak największej oglądalności.

Zobacz także:
"Juras" nie wytrzymał. "Mentalny ściek"
Joanna Jędrzejczyk nagrała film dla Sergio Ramosa! "Witamy na pokładzie"

ZOBACZ WIDEO: Jest chętny na bój z Arturem Szpilką. "Nie ma się co zastanawiać"
Chciałbyś zobaczyć walkę Musk - Zuckerberg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×