Zwrot akcji w walce Brazylijczyków na KSW 84. Pojedynek został przerwany

Bruno Augusto dos Santos (10-5) świetnie radził sobie w walce z rodakiem Gustavo Oliveirą (9-1) podczas KSW 84, ale jeden cios zdecydował o jego przegranej. Z uwagi na głębokie rozcięcie na głowie Brazylijczyka starcie przerwał lekarz.

Waldemar Ossowski
Gustavo Oliveira pokonał Bruno Augusto dos Santosa na KSW 84 Twitter / Gustavo Oliveira pokonał Bruno Augusto dos Santosa na KSW 84
Dos Santos przez dwie rundy dyktował warunki w klatce. Dwukrotny pretendent do pasa KSW w wadze koguciej kontrolował pojedynek w stójce i parterze. Wydawało się, że Oliveira nie ma argumentów, aby zagrozić "Gafanhoto".

W trzeciej rundzie doszło jednak do zwrotu akcji. Gustavo Oliveira celnie trafił rodaka obrotowym łokciem, po którym ten osunął się na matę klatki. Dos Santos co prawda przetrwał szaloną kanonadę ciosów ze strony rywala, ale po chwili jego twarz była mocno zakrwawiona i sędzia musiał przerwać starcie. Okazało się, że rozcięcie jest na tyle duże, iż lekarz nie dopuścił Brazylijczyka do dalszej walki.

Gustavo Oliveira odniósł pierwsze zwycięstwo w KSW. 26-latek wygrał dziewiąte starcie w zawodowej karierze.

W walce wieczoru KSW 84 w Gdyni Phil De Fries zmierzy się z Szymonem Bajorem. Transmisja z gali trwa w Viaplay.

Wielka walka w Polsce potwierdzona. To będzie hit!