Libanka udanie zadebiutowała w KSW. Polka bez szans

Z bardzo dobrej strony w pierwszej walce dla organizacji KSW pokazała się Sandra Succar (3-0). 24-latka z Libanu pokonała przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Wiktorię Czyżewską (2-1) w pojedynku otwarcia gali XTB KSW 85 w Nowym Sączu.

Waldemar Ossowski
Sandra Succar pokonała Wiktorię Czyżewską na XTB KSW 85 Twitter / Sandra Succar pokonała Wiktorię Czyżewską na XTB KSW 85
Czyżewska aktywnie pracowała w stójce od pierwszych sekund, wywierała presję i zadawała sporo ciosów. Debiutująca w KSW Libanka potrafiła jednak sprowadzać Polkę do parteru i dużo lepiej radziła sobie od niej w tej płaszczyźnie walki.

Succar zdecydowanie zwyciężyła drugą odsłonę walki, będąc blisko poddania przeciwniczki. W trzecim starciu zdołała zdobyć dosiad po nieudanej próbie sprowadzenia ze strony Czyżewskiej. Po kanonadzie ciosów w wykonaniu Libanki sędzia przerwał starcie.

Sandra Succar udanie zadebiutowała w KSW i zadała pierwszą porażkę w zawodowej karierze Wiktorii Czyżewskiej. To trzeci triumf Libanki w profesjonalnym MMA. Wcześniej z sukcesami rywalizowała na amatorstwie. Succar mistrzynią świata organizacji GAMMA z roku 2021 i brązową medalistką tych zawodów z roku 2019. W zeszłym roku wywalczyła również złoty medal podczas Mistrzostw Azji i Pacyfiku GAMMA 2022.

W walce wieczoru XTB KSW 85 Salahdine Parnasse zmierzy się z Robertem Ruchałą o mistrzowski pas w kategorii piórkowej. Transmisja z gali trwa w Viaplay.