Rafał Haratyk w polskiej organizacji! Debiut na październikowym KSW 87

14 października w Trzyńcu dojdzie do mocnego zderzenia w wadze półciężkiej. Ivan Erslan, były pretendent do tytułu przywita debiutującego w okrągłej klatce Rafała Haratyka. To czołowy zawodnik wagi średniej, który zdecydował się przejść wyżej.

Kamil Zejma
Kamil Zejma
Rafał Haratyk Materiały prasowe / ACA / Na zdjęciu: Rafał Haratyk
Ivan Erslan dwa razy w karierze stawał do walki o pas mistrzowski KSW. W roku 2020 próbował go odebrać Tomaszowi Narkunowi, a w 2022 Ibragimowi Czużigajewowi. W obu starciach musiał uznać wyższość swoich rywali, ale były to jedyne przegrane w jego dotychczasowej karierze.

Erslan ma na swoim koncie trzynaście wygranych pojedynków, z których aż dziewięć zakończył przez nokaut, a raz triumfował przez poddanie. Chorwat w KSW posłał na deski Przemysława Mysialę i Rafała Kijańczuka. Ostatni raz bił się w maju tego roku i podczas gali w Chorwacji dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną przed czasem.

Rafał Haratyk jest byłym pretendentem do tytuł mistrzowskiego wagi średniej organizacji Ares FC. Polak rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2010. Stoczył 23 pojedynki, z których szesnaście wygrał. Jest bardzo przekrojowym fighterem. Cztery razy zwyciężał posyłając rywali na deski, a pięć razy wygrywał przez poddanie.

Popularny "Polski Czołg" zbierał doświadczenie walcząc nie tylko w Polsce, ale również w RPA, Francji, Kazachstanie, Rosji czy na Białorusi. Rywalizował między innymi pod banderą organizacji EFC, Babilon MMA, Absolute Championship Akhmat, Ares i Fight Exclusive Night.

Ostatni raz walczył w styczniu tego roku, ale musiał uznać wyższość rywala. Wcześniej był na fali trzech wygranych z rzędu, a w ostatnich jedenastu pojedynkach triumfował dziewięć razy.

Walka wieczoru | Main event
120,2 kg/265 lb: Darko Stošić #1 (18-6, 12 KO, 1 Sub) vs. Michal Martínek #3 (10-4, 6 KO, 1 Sub)

Karta główna | Main card
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański #3 (17-7, 4 KO, 4 Sub) vs. Leo Brichta #7 (11-3 1NC, 5 KO, 4 Sub)
93 kg/205 lb: Ivan Erslan #1 (13-2 1NC, 9 KO, 1 Sub) vs. Rafał Haratyk (16-5-2, 4 KO, 5 Sub)
61,2 kg/135 lb: Filip Macek #4 (27-18-1, 4 KO, 20 Sub) vs. Oleksii Polishchuk (10-4, 2 KO, 5 Sub)

Czytaj także:
Szpilka zaczął mieć wątpliwości. "Czy to nie znak z góry?"
"Będzie brutalnie". Mistrz KSW zapowiada wielkie show w klatce

ZOBACZ WIDEO: Łzy cisną się do oczu. Mateusz Gamrot szczerze o przygotowaniach do walki wieczoru gali UFC
Kto wygra to starcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×