Coraz bliżej walka Adamka w Fame MMA. Rywal? Zgłosił się ochotnik

Pod koniec września Tomasz Adamek podpisał kontrakt z Fame MMA. Do tej pory jednak nie ogłoszono jego debiutanckiej walki, ale wygląda na to, że znalazł się przeciwnik.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Tomasz Adamek i Albert Sosnowski Instagram / Na zdjęciu: Tomasz Adamek i Albert Sosnowski
Świat freak fightów przyciąga byłych sportowców. W tym wypadku informacja o podpisaniu kontraktu na dwie walki z Fame MMA przez Tomasza Adamka była nieco zaskakująca. Zapowiadał wprawdzie, że chce stoczyć pożegnalną walkę, ale spodziewano się, że dojdzie do niej w ringu.

Do tej pory nie było jasne, z kim Adamek miałby się zmierzyć w swoim premierowym występie w Fame MMA. W programie Sport.pl LIVE wyzwanie rzucił mu... Albert Sosnowski.

Były zawodowy pięściarz miał okazję niedawno walczyć w Clout MMA. W drugiej rundzie znokautował Remigiusza Gruchałę. Na udział w freak fightach zdecydował się po tym, jak zobaczył, że biorą w tym udział inni sportowcy.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Romanowski o walce z Damianem Janikowskim i kulisach gali na Narodowym

Sosnowski stwierdził, że gdyby spotkał się z Adamkiem, to "byłoby to wielkie wydarzenie". - Jest wiele innych nazwisk w Cloucie: Dawid Załęcki czy Marcin Najman. Ze starszym Załęckim mogłaby być walka na zasadach K-1, ja swoją karierę zacząłem w kickboxingu, byłem mistrzem Europy juniorów, potem mistrzem Polski seniorów - wyjaśnił Sosnowski w programie Sport.pl.

Pierwsza walka Adamka ma się odbyć w formule bokserskiej w 2024 roku. Na przeszkodzie w potencjalnej rywalizacji z Sosnowskim staje na tę chwilę federacja. Byli pięściarze są bowiem w dwóch różnych: Fame MMA i Clout MMA.

Czytaj też:
Media: Hajto powalczy z innym piłkarzem. Jest termin walki
Polak miał walczyć o mistrzostwo świata. Wylądował w Fame MMA

Kto wygrałby taką walkę, gdyby do niej doszło?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×