Żona Chalidowa zmieniła wiarę. Wyjawił powód

W 2005 roku Mamed Chalidow poślubił Ewę. W rozmowie z Onetem zawodnik KSW wyjaśnił Kubie Wojewódzkiemu i Piotrowi Kędzierskiemu, co skłoniło jego żonę do przejścia na islam.

Adrian Hulbój
Adrian Hulbój
Mamed Chalidow Twitter / trójkąt / Na zdjęciu: Mamed Chalidow
Już 24 lutego na gali KSW Epic w Gliwicach dojdzie do starcia dwóch ikon polskich sportów walki. Mamed Chalidow i Tomasz Adamek zmierzą się w walce bokserskiej. Starcie zostało zakontraktowane na sześć rund, a limit wagowy wynosi 99 kilogramów. Pojedynek budzi duże emocje, przez co jego bohaterowie w ostatnim czasie często występują w przestrzeni medialnej.

W poniedziałek (12.01) Chalidow i Adamek udzieli wywiadowi Onetowi. Rozmowa obejmowała wiele wątków, a obaj zawodnicy powiedzieli kilka zdań na temat swojej religijności. Adamek bowiem od lat deklaruje swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, a Chalidow jest praktykującym muzułmaninem.

Rozmowa w pewnym momencie zeszła na temat żony Chalidowa Ewy, którą Mamed poślubił w 2005 roku. W momencie zawarcia sakramentu kobieta była chrześcijanką, jednak po kilku latach spędzonych u boku męża zdecydowała się przyjąć jego religię. Zawodnik KSW ocenił, że jego życiowa partnerka znalazła w nowym wyznaniu odpowiedzi, których nie było w stanie udzielić jej chrześcijaństwo.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: toczyły wojny w UFC. Poznajesz, kogo odwiedziła Jędrzejczyk?

- Na tym przykładzie poszła za mną Ewa, widziała, że to jest właściwa droga (przejście na islam - przyp. red). Miała dużo pytań, znalazła na nie odpowiedzi w Koranie. Była wierzącą chrześcijanką, która miała wiele pytań, ale nie widziała tam odpowiedzi - mówił Wojewódzkiemu i Kędzierskiemu.

Żona Chalidowa po raz pierwszy publicznie ogłosiła, że zmieniła wyznanie w 2013 roku. Przekonywała wówczas, że decyzję tę podjęła bez żadnych nacisków ze strony męża. Jak dodała, kultura muzułmańska fascynowała ją na wiele lat przed przejściem na islam.

- To była tylko i wyłącznie moja decyzja. Kiedy się pobieraliśmy byłam chrześcijanką. Najpierw wzięliśmy ślub cywilny, później drugi w meczecie. Od wielu lat żyłam jak muzułmanka, a dopiero 7 miesięcy temu zdecydowałam się przejść na islam. Wyszło to samo z siebie, bez żadnej presji męża - mówiła w rozmowie z portalem natemat.pl

Czytaj też:
"Ja się jaram tym". Chalidow szczerze o walce z Adamkiem
Co dalej z Chalidowem w KSW? Szef rozwiał wątpliwości

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×