Karolina Owczarz wraca do klatki KSW. Znamy przeciwniczkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Karolina Owczarz
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Karolina Owczarz
zdjęcie autora artykułu

W drugim pojedynku kobiet na gali XTB KSW 96, która odbędzie się 20 lipca w łódzkiej hali Sport Arena, do okrągłej klatki powróci Karolina Owczarz (5-3, 2 Sub) i zmierzy się z pochodzącą z Libanu Sandrą Succar (4-1, 1 KO, 1 Sub).

W tym artykule dowiesz się o:

Karolina Owczarz ma na swoim koncie osiem pojedynków stoczonych w KSW, z których pięć zakończyło się jej zwycięstwami. Ostatni raz walczyła w kwietniu zeszłego roku i podczas gali XTB KSW 81 musiała uznać wyższość Adrianny Kreft.

Reprezentantka WCA Fight Team wywodzi się z boksu, w którym wywalczyła między innymi mistrzostwo Polski juniorek w wadze do 57 kilogramów. W ringach rywalizowała również zawodowo, a w profesjonalnych starciach MMA zadebiutowała w roku 2018. Wszystkie pojedynki w klatkach stoczyła pod banderą KSW.

Pochodząca z Libanu Sandra Succar zadebiutowała w zawodowym MMA w maju 2023 roku. Po dwóch wygranych po raz pierwszy weszła do klatki KSW i zmierzyła się z niepokonaną Wiktorią Czyżewską, którą rozbiła w trzeciej odsłonie walki.

Na gali KSW w Paryżu Succar weszła do klatki z bardziej doświadczoną Flore Hani i po raz pierwszy musiała przełknąć gorycz porażki. Miesiąc po tym pojedynku zawalczyła na Cyprze i wróciła na drogę zwycięstw.

Przed wejściem na zawodową drogę kariery zawodniczka z Libanu z sukcesami rywalizowała w amatorskim MMA. Sandra Succar jest mistrzynią świata organizacji GAMMA z roku 2021 i brązową medalistką tych zawodów z roku 2019. Wywalczyła również złoty medal podczas Mistrzostw Azji i Pacyfiku GAMMA 2022.

Czytaj także: Pudzianowski znów z nim zawalczy? Jędrzejczyk o decyzji Adamka

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty