Kolejny Polak zawalczy o kontrakt z UFC!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Radosław Jankowski / Na zdjęciu: Bartosz Szewczyk
WP SportoweFakty / Radosław Jankowski / Na zdjęciu: Bartosz Szewczyk
zdjęcie autora artykułu

Mistrz organizacji Fight Exclusive Night w kategorii półciężkiej, Bartosz Szewczyk (8-2-1), zawalczy o kontrakt z UFC. Informację na ten temat przekazał na Twitterze prezes FEN, Jakub Borowicz.

W tym artykule dowiesz się o:

"Bartosz Szewczyk wystąpi w Dana White Contender Series. Mistrz FEN w kategorii półciężkiej nie przystąpi zatem do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa, do której miało dojść w sierpniu tego roku" - poinformował Borowicz.

Szewczyk jest związany z Fight Exclusive Night od początku swojej zawodowej kariery w MMA. Od tego czasu stoczył dla tej organizacji 10 pojedynków, z których 7 wygrał, 1 zremisował i 2 przegrał.

17 lutego tego roku Bartosz Szewczyk pokonał w rewanżu Marcina Łazarza i wywalczył mistrzowski pas w kategorii do 93 kg. 26-latek jest na fali trzech zwycięstw z rzędu.

"Po trzech stoczonych walkach w organizacji podpisaliśmy bardzo długi kontrakt z gwarancją regularnych startów i furtką na duże walki w UFC/DWCS. Decydująca była wielka ambicja Bartka by bić się często, tylko z mocnymi rywalami i o jak największą stawkę" - dodał na Twitterze Jakub Borowicz.

Nieoficjalnie rywalem Szewczyka w walce o UFC ma być niepokonany Kazach Diyar Nurgozhay.

Czytaj także: Pudzianowski znów z nim zawalczy? Jędrzejczyk o decyzji Adamka

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty