UFC 160: Rick Story zastąpił Nelsona

Islandczyk Gunnar Nelson z powodu kontuzji musiał odwołać swój udział na majowym UFC 160. Zamiast niepokonanego 24-latka w walce z Mikiem Pylem zmierzy się Rick Story.

Jan Wiśniewski
Jan Wiśniewski

Nelson feralnej kontuzji doznał na jednym z treningów przed wyczekiwanym pojedynkiem. Uraz efektownie walczącego zawodnika okazał się na tyle poważny, że zmuszony on był odwołać swój udział na gali UFC 160. Władze amerykańskiej organizacji nie musiały jednak długo szukać za niego zastępstwa. We wtorek ogłoszono, iż za 24-latka w oktagonie pojawi się doświadczony Rick Story. Amerykanin 25 maja zmierzy się z Mikiem Pylem.

Przypomnijmy, że w walce wieczoru gali UFC 160 oglądać będziemy starcie o mistrzostwo wagi ciężkiej. Aktualny mistrz tej kategorii wagowej, Cain Velasquez stoczy bój z Brazylijczykiem Antonio Silvą. Będzie to tym samym drugi pojedynek obydwu zawodników. Niemal dokładnie rok przed ich wyczekiwanym rewanżem, 25 maja 2012 roku, lepszy okazał się ten pierwszy, który pokonał swojego oponenta już w pierwszej rundzie.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×