UFC 162: Pięciu zawodników z bonusami

Pięciu zawodników nagrodził Dana White za sobotni występ podczas gali UFC 162. Podczas eventu nie zobaczyliśmy żadnego poddania, więc zarząd UFC zdecydował się przyznać dwie nagrody za walki wieczoru.

Jakub Madej
Jakub Madej

Pierwszym nagrodzonym pojedynkiem było starcie Cuba Swansona z Dennisem Siverem. Walka ta, w doskonały sposób otworzyła główną kartę gali UFC 162. Pojedynek ten bez wątpienia porwał publiczność, która po poprzednich starciach oczekiwała czegoś mocnego. Wyrównana walka zakończyła się w trzeciej rundzie. Swanson w połowie trzeciej odsłony mocnymi ciosami zmusił sędziego do przerwania jego batalii z Siverem.

Frankie Edgar i Charles Oliveira również mogą pochwalić się wyróżnieniem za walkę wieczoru gali UFC 162. Pojedynek, który poprzedzał główne starcie eventu w Las Vegas, zakończył się jednogłośną decyzją na korzyść Amerykanina. "Do Bronx" postawił duży opór byłemu mistrzowi dywizji lekkiej, który ostatecznie wypunktował Brazylijczyka i odnotował szesnaste zwycięstwo w swojej karierze.

Dana White oraz Joe Silva nad przyznaniem najlepszego nokautu musieli się mocno zastanowić, gdyż skończeń w ten sposób zobaczyliśmy podczas UFC 162 aż sześć. Bonus za nokaut wieczoru trafił ostatecznie do Chrisa Weidmana. Amerykanin na początku drugiej rundy zaserwował pierwsze KO w karierze Andersona Silvy. "The Spider" po sobotniej gali dopisał piątą porażkę do swojego rekordu. Weidman w ten oto sposób zwyciężył zawodnika niepokonanego wcześniej w UFC, przerywając passę siedemnastu zwycięstw z rzędu fightera Teamu Nogueira.

Każdy z zawodników otrzyma od największej organizacji MMA na świecie bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×