KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

KSW byłoby dla mnie idealne - rozmowa z Johnny'm Fracheyem, zawodnikiem MMA

Johnny Frachey to jeden z bardziej interesujących reprezentantów francuskiego MMA. Zawodnik ochrzczony pseudonimem "Fenix" udowadnia, że potrafi wyjść z niejednych opałów i dać popalić przeciwnikom.

Arkadiusz Pawłowski
Arkadiusz Pawłowski

Arkadiusz Pawłowski: Jak zainteresowałeś się sportami walki?

Johnny Frachey: - Dorastając oglądałem wszystkie filmy z Bruce'm Lee i inne dzieła powiązane ze sztukami walki. Moje siostry zaś ćwiczyły judo i z czasem zostawały mistrzyniami, można więc powiedzieć, że wejście do świata sportów walki było dla mnie nieuniknione.

Jak wyglądają twoje standardowe przygotowania do walk?

- Nie mam stałych przygotowań, każda walka jest inna od poprzedniej. Staram się trenować coraz ciężej ale i coraz bardziej z głową, żeby wygrywać moje walki. Zawsze szukam niestandardowych metod, które mogą mi pomóc stać się lepszym zawodnikiem.

Gdzie obecnie trenujesz?

- Mieszkam obecnie w Miami i trenuję w American Top Team z jednymi z najlepszych zawodników i trenerów na całym świecie.

Obecnie cieszysz się dobrą passą zwycięstw. Czy czujesz presję, żeby wygrywać kolejne walki i ją podtrzymać?

- Tak, czuję presję, ale to mnie motywuje i pomaga w treningach. Dobrze sobie radzę w sytuacjach stresowych i pod presją, robię się wtedy bardziej skupiony, a moje umiejętności i zmysły się wyostrzają.

Walczyłeś między innymi dla polskiej federacji MMA Attack. Jak wspominasz ten okres?

- Och tak, to była naprawdę fajna impreza. Polscy fani też są bardzo dobrzy, to było kapitalne doświadczenie.

Czy jesteś na bieżąco także z KSW, drugą największą polską federacją MMA? Byłbyś zainteresowany występem u nich?

- Oczywiście, że tak. KSW jest jedną z najlepszych organizacji w Europie, zatrudniają wielu zawodników z najwyższej półki, a ja chcę walczyć z najlepszymi w mojej kategorii wagowej, więc KSW byłoby dla mnie idealnym wyborem!

Co sądzisz o poziomie polskiego MMA?

- Polscy zawodnicy są twardzi i naprawdę uniwersalni. Macie doskonałych fighterów w każdej dziedzinie, zarówno bjj, sportach uderzanych, jak i zapasach. Właśnie dlatego walki Polaków ogląda się naprawdę ciekawie.

Pochodzisz z Francji, kraju wypełnionego świetnymi fighterami MMA. Kogo uważasz za najlepszego zawodnika wszechwag wywodzącego się z Francji?

- Mamy naprawdę wielu dobrych zawodników we Francji, każdy świetny w swoim fachu, więc ciężko mi tak naprawdę powiedzieć kto jest obiektywnie najlepszy.

Czy jest ktoś z kim chciałbyś się ponownie zmierzyć na ringu?

- Na pewno chiałbym pomścić wszystkie moje porażki, z każdą walką jestem coraz lepszy. To brzmi jak wyświechtana formułka, ale naprawdę jestem wielkim uczniem wszelkich sztuk walki i lubię ciężkie walki, żeby móc w pełni sprawdzić moje umiejętności.

Kto okazał się dla ciebie najcięższym przeciwnikim w karierze?

- Każda walka ma swoją historię, więc nie wiem, ale powiedziałbym chyba, że była to moja pierwsza walka, to brak doświadczenia robił swoje.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×