KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tego pragnie fan MMA. Rafał Moks vs Borys Mańkowski - wielki rewanż przyjaciół

Wszyscy fani MMA w Polsce powinni pamiętać wielki pojedynek dwóch przyjaciół, jaki odbył się we wrześniu 2012 roku. Czy istnieje szansa, by Borys Mańkowski ponownie zmierzył się z Rafałem Moksem?

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Paradoks drugiego pojedynku polega na tym, że zawodnicy zapewne nie chcą drugi raz walczyć ze sobą, innego zdania są jednak fani i właściciele federacji. Po tym co kibice mogli zobaczyć na gali KSW 20 w Ergo Arenie, nikogo nie powinien dziwić fakt, że walka rewanżowa w niedalekiej przyszłość po prostu odbyć się musi, wyłącznie z pożytkiem dla polskiego MMA.

Rafał Moks pomimo swojego zawodowego rekordu, należy do czołowych zawodników wagi półśredniej w Europie, choć był mistrzem M-1 Global w dywizji średniej. Po decyzji o zejściu do kategorii niżej, Moks musiał zwakować pas rosyjskiej federacji. Od tego czasu nie szło mu najlepiej i zaliczył cztery kolejne porażki, w tym dwie na galach KSW. Warto zauważyć jednak, że obydwie przegrane walki dla Konfrontacji Sztuk Walki były rozstrzygane po niejednogłośnych decyzjach sędziowskich. Uwagę kibiców przyciągnęła z pewnością braterska walka z Borysem Mańkowskim, która była eliminatorem do starcia o pas KSW. Obydwaj panowie pomimo wielkiej przyjaźni przyjęli ofertę walki, która została skierowana od właścicieli polskiego potentata. Zawodnicy dali kibicom wielki pojedynek, ukazujący piękno tej dyscypliny. W tej walce można było zobaczyć praktycznie wszystko, począwszy od efektownych sprowadzeń do mocnej wymiany ciosów w stójce. Po pełnowymiarowej walce lepszy był zawodnik Ankosu Zapasy Poznań, a starcie zostało uhonorowane bonusem za najlepszą widowisko gali. Po tym pojedynku "Diabeł Tasmański" zmierzył się z Aslambekiem Saidovem o pas wagi półśredniej, odnosząc bolesną kontuzję nogi, która uniemożliwiła mu kontynuowanie walki i wykluczyła na długi okres z czynnych startów. Podopieczny Andrzeja Kościelskiego powrócił w świetnym stylu na gali KSW 24 w łódzkiej Atlas Arenie, efektownie nokautując Bena Lagmana.

Drugi pojedynek Moksa z Mańkowskim staje się co raz bardziej realny. Wszystko to ze względu na fakt, że zawodnik Berserker's Team odbudował formę po czterech porażkach z rzędu. "Kulturysta" w efektownym stylu poddał Marcina Naruszczkę na gali KSW 22, by potem zdobyć pas wagi półśredniej niemieckiej organizacji GMC, pokonując Abuspiyana Magomedova. Widać, że podopieczny trenera Piotra Bagińskiego odzyskał pewność siebie i wiarę we własne możliwości. W najbliższym pojedynku na grudniowej gali KSW 25 rywalem Rafała Moksa będzie Luiz Cado Simon, czyli pogromca Mateusza Piskorza. W przypadku wygranej szczecińskiego zawodnika możemy liczyć na ewentualny rewanż z Borysem Mańkowskim, jako kolejny eliminator do walki o pas.

Rewanżowe starcie powinno doskonale się sprzedać, a sama walka może ponownie zapisać nową kartę w historii Konfrontacji Sztuk Walki. Czy zatem doczekamy się drugiej walki wielkich przyjaciół? Pytanie pozostaje otwarte, ale szansę takiego pojedynku można upatrywać na 2014 rok.

Profesjonalna kuźnia talentów w polskim MMA, twór Oknińskiego odnosi sukces

Kto wygrałby walkę Mańkowski vs Moks?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×