Typowanie redakcyjne gali UFC 171

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Gala UFC 171, na którą kibice MMA czekali już od dłuższego czasu, odbędzie się w tę sobotę. W walce wieczoru zobaczymy starcie o zwakowany przez Georgesa St-Pierre'a pas wagi półśredniej.

Typowanie szczegółowe:

Johny Hendricks vs Robbie Lawler:

Maciej Szumowski: I to jest walka, na którą naprawdę czekam! Według mnie po świetnym pojedynku mistrzem zasłużenie zostanie "Big Rig". Obaj zawodnicy są bardzo dobrzy, ale jednak bardziej cenię możliwości Hendricksa, który w swoim ostatnim starciu mocno utarł nosa dotychczasowemu mistrzowi, Georgesowi St-Pierre'owi.

Arkadiusz Pawłowski: Dwóch mocnych zawodników, którzy mają coś do udowodnienia. Zadecyduje dyspozycja danego dnia, według mnie Hendricks jest równiejszy.

Carlos Condit vs Tyron Woodley:

Maciej Szumowski: Wyrównana walka o dużą stawkę. Rozum i statystyki przemawiają za zawodnikiem z Albuquerque, ale liczę, że "The Chosen One" sprawi jednak niespodziankę i, podobnie jak w ostatnim swoim starciu z Joshem Koscheckiem, znokautuje rywala.

Arkadiusz Pawłowski: Bardziej doświadczony Condit wydaje się być dla mnie faworytem, ale wybuchowy Woodley może zaskoczyć. Liczę na dobrą walkę.

Myles Jury vs Diego Sanchez:

Maciej Szumowski: Wciąż zachwycony jestem pojedynkiem Diega Sancheza z Gilbertem Melendezem z gali UFC 166. "The Dream" i "El Nino" dali jedną z najlepszych walk we współczesnej historii MMA. Myles Jury, choć niepokonany, to żeby pokonać takiego wygę jak Sanchez, będzie musiał jeszcze trochę popracować, ale przy "dobrych wiatrach" może mu się udać.

Arkadiusz Pawłowski: Jury to mocny zawodnik, ale wydaje mi się, że nie topowy. Diego to bardzo solidny zawodnik i wydaje mi się, że dobra passa Mylesa skończy się właśnie na Latynosie.

Jake Shields vs Hector Lombard:

Maciej Szumowski: Dla mnie warianty są dwa - Lombard przed czasem lub Shields po nudnej walce przez decyzję. Niestety obawiam się, że Amerykanin w swoim stylu przeleży rywala, a sędziom nie pozostanie nic innego niż ogłoszenie go jako zwycięzcę walki.

Arkadiusz Pawłowski: Shields. Chyba najbardziej wyrównany pojedynek na papierze. Dwóch dość uniwersalnych zawodników, obaj w dobrej kondycji fizycznej, obaj głodni sukcesu. Liczę na nokaut.

Nikita Krylov vs Ovince St. Preux:

Maciej Szumowski: Nikita Krylov to absolutnie nie jest poziom UFC. Dziwię się, że Dana White od razu go nie zwolnił po tej żałosnej walce z Soą Paleleiem. Choć w wadze półciężkiej może zaprezentować się ciut lepiej z uwagi na mocne uderzenie, to jednak St. Preux powinien bezproblemowo zwyciężyć przez szybki nokaut w pierwszej rundzie.

Arkadiusz Pawłowski: Krylov. Twarda szczęka kluczem do sukcesu. Ukrainiec nie jest brylantowym technikiem w ringu, ale potrafi solidnie przywalić. To powinno wystarczyć na nierównego przeciwnika, który może jednak zaskoczyć rywala przygotowaniem motorycznym.

Typowanie zwycięzcy:

Rick Story: Arkadiusz Kelvin Gastelum: Maciej

Raquel Pennington: - Jessica Andrade: Arkadiusz, Maciej

Dennis Bermudez: Maciej Jimy Hettes: Arkadiusz

Alex Garcia: Maciej Sean Spencer: Arkadiusz

Justin Scoggins: - Will Campuzano: Arkadiusz, Maciej

Frank Trevino: Arkadiusz Renee Forte: Maciej

Robert McDaniel: - Sean Strickland: Arkadiusz, Maciej

Daniel Pineda: Maciej Robert Whiteford: Arkadiusz

Źródło artykułu: