Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

UFC Fight Night: Niesamowite starcie legend zakończone nokautem

[tag=36851]Dan Henderson[/tag] i [tag=36850]Mauricio Rua[/tag] dali niezwykle widowiskową walkę w pojedynku wieczoru gali UFC Natal. Starcie zakończyło się nokautem, po jednym z legendarnych uderzeń Amerykanina.
Jakub Madej
Jakub Madej

Rua na samym początku walki znalazł się na środku Octagonu, natomiast Henderson okrążał „Shoguna”, zadając mocne prawe. Mauricio odpowiadał niskimi kopnięciam, jednak Dan zbytnio się nimi nie przejmował i kontynuował wyprowadzanie swoich uderzeń. Pod koniec pierwszej odsłony „Shogun” zadał bardzo znaczące w tej rundzie kolano, które „Hendo” zdecydowanie poczuł. Na czterdzieści sekund przed skończeniem pierwszej rundy, Henderson był bliski skończenia Ruy. Po jednej z akcji, „Shogun” się zachwiał, a Dan automatycznie na niego ruszył, próbując kończyć uderzeniami i kopnięciami, zaraz przy siatce. Rua przetrwał zły moment i znokdaunował Hendersona mocnym lewym, a następnie przez blisko trzydzieści sekund obijał na macie. Dan nie był w stanie wstać, jednak dotrzymał do końca drugiej odsłony.

Obaj zawodnicy podczas pierwszych trzydziestu sekund drugiej rundy weszli w bardzo aktywną wymianę ciosów, jednak po krótkim czasie fighterzy się zwyczajnie wystrzelali. Sprowadzenia do parteru szukał Hendersona, jednak Rua udanie się od tego wybronił i zaraz po tym zadał mocny prawy, który po raz kolejny znokdaunował „Hendo”. Dan w parterze zdołał jednak sklinczować i stosować jedynie defensywę, aby przetrwać zły moment. Na 45 sekund przed końcem, Herb Dean podniósł walkę do stójki, ze względu na brak aktywności w parterze.

Od początku trzeciej odsłony było widać, że Henderson będzie szukał nokautu dzięki swojej legendarnej prawej ręce. Dzięki niesamowitemu wyczuciu, Dan w pewnym momencie wystrzelił mocnym prawym i posłał Ruę na deski, gdzie następni dobił w parterze.

W pozostałych dziesięciu walkach zobaczyliśmy zaledwie cztery pojedynki zakończone decyzję. Zaczynając od dolnej części karty, Godofredo Castro posłał na deski Noada Lahata przez latające kolano, Hans Stringer niejednogłośnie zwyciężył z Francimarem Barroso, Kenny Robertson poddał duszeniem zza pleców Thiago Perpetuo, w taki sam sposób Jussier Formiga skończył Scotta Jorgensena, Thiago Santos kopnięciem na wątrobę znokautował Ronny'ego Markesa. Główną kartą rozpoczął Rony Jason, nokautując Stevena Silera, Michel Prazeres jednogłośnie pokonał Mairbeka Taisumova, Fabio Maldonado w ten sam sposób odprawił Giana Villante, Leonardo Santos zremisował z Normanem Parke, natomiast C.B. Dollaway w niecałe 40 sekund znokautował Cezara Ferreirę.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×