UFC Fight Night 42: Zwycięstwo Piotra Hallmanna. Benson Henderson górą w walce wieczoru

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Gala UFC Fight Night 42 w Albuquerque będzie miło wspominana przez polskich kibiców. Piotr Hallmann przełamał złą passę Polaków w UFC i poddał Yves'a Edwardsa.

W walce wieczoru były mistrz wagi lekkiej Benson Henderson wygrał z Rosjaninem Rustamem Khabilovem. Rzadko wygrywający przed czasem Amerykanin w czwartej rundzie poddał rywala z Dagestanu. Najpierw go zamroczył w stójce, a następnie zmusił do odklepania duszeniem zza pleców. [ad=rectangle] Jesteś fanem MMA? Polub nas!

Przywitany przez kibiców wielką owacją Diego Sanchez przez bardzo kontrowersyjną decyzję sędziowską pokonał Rossa Pearsona. Wydawało się, że Brytyjczyk wygrał każdą z trzech rund, ale sędziowie widzieli inaczej i jako zwycięzcę wskazali "The Dreama".

Do kolejnej walki o pas w wadze muszej znacznie przybliżył się John Dodson. Charyzmatyczny Amerykanin pod koniec drugiej rundy całkowicie rozbił Johna Moragę, przez co lekarz nie dopuścił zawodnika z Phoenix do trzeciej odsłony pojedynku.

Rafael dos Anjos z Brazylii szybko odkuł się po porażce z Khabibem Nurmagomedovem. Zawodnik z Rio de Janeiro przywitał w wadze lekkiej Jasona Higha, pokonując go przez nokaut.

Dla polskich fanów najważniejsze było starcie Piotra Hallmanna z Yves'em Edwardsem. Po pierwszej, wyrównanej rundzie, "Płetwal" w dwóch kolejnych odsłonach rozbił dużo bardziej doświadczonego oponenta. Na niemal dwie minuty przed końcem starcia gdynianinowi udało się poddać Bahamczyka duszeniem zza pleców.

Tą samą metodą co Hallmann zwyciężył również Bryan Caraway. "Kid Lightning" wygrał z ulubieńcem fanów, Erikiem Perezem. Zawodnik z Waszyngtonu wielokrotnie starał się poddać rywala, aż w końcu w drugiej rundzie udało mu się dopiąć swego i wygrać z "El Goyito".

Wyniki:

155 lbs: Benson Henderson pok. Rustama Khabilova przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 4., 1:16. 155 lbs: Diego Sanchez pok. Rossa Pearsona przez niejednogłośną decyzję (27-30, 30-27, 29-28). 125 lbs: John Dodson pok. Johna Moragę przez TKO (interwencja lekarza), runda 2., 5:00. 155 lbs: Rafael dos Anjos pok. Jasona Higha przez TKO (uderzenia), runda 2., 3:36. 155 lbs: Piotr Hallmann pok. Yves'a Edwardsa przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3., 2:32. 135 lbs: Bryan Caraway pok. Erika Pereza przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2., 1:52. 135 lbs: Sergio Pettis pok. Yaotzina Mezę przez jednogłośną decyzję (3x 29-28). 170 lbs: Lance Benoist pok. Bobby'ego Voelkera przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27). 125 lbs: Scott Jorgensen pok. Danny'ego Martineza przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27). 155 lbs: Jon Tuck pok. Jake'a Lindseya przez poddanie (uderzenia piętą na wątrobę), runda 3., 2:47. 205 lbs: Patrick Cummins pok. Rogera Narvaeza przez TKO (uderzenia), runda 2., 2:28.

Źródło artykułu: