Typowanie redakcyjne gali UFC 175. Czy Chris Weidman ponownie obroni pas?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

UFC wraz z hitową galą UFC 175: Weidman vs Machida zawita do swojego macierzystego Las Vegas. Start wydarzenia w Mandalay Bay Events Center od godziny 1:00, zaś główna karta od 4:00.

Typowanie szczegółowe:

Chris Weidman vs Lyoto Machida:

Maciej Szumowski: Obawiam się, że Lyoto zagrozi Chrisowi w stójce. Mam nadzieję, że Amerykanin nie będzie wdawał się w wymiany ciosów z "Dragonem" i będzie sprowadzał walkę do parteru. Tam powinien zyskać przewagę i wygrać przez TKO. Weidman przez uderzenia w parterze, runda druga.

Arkadiusz Pawłowski: Pewnie postawiłbym inaczej, gdyby nie walki z Silvą, ale teraz jest jak jest i Weidman rzeczywiście jest topowym zawodnikiem, którego ciężko będzie pokonać. Machida będzie dla niego wielkim wyzwaniem, ale wydaje mi się, że jest do pobicia.

Waldemar Ossowski: Stawiam na Weidmana. Obecny mistrz pomimo mniejszego doświadczenia dysponuje według mnie lepszą stójką od Brazylijczyka i w tej płaszczyźnie upatrywałbym jego wygranej. Nie wykluczam jednak pięciu rund, ale i tak dla mnie wyraźnym faworytem jest sprawca jednej z największej sensacji w historii światowego MMA.

Ronda Rousey vs Alexis Davis:

Maciej Szumowski: Nie widzę w UFC zawodniczki, która może zagrozić Rondzie. "Rowdy", choć nielubiana, to jednak jest najlepszą fighterką MMA na globie. I myślę, że nawet Cris Cyborg nie mogłaby jej teraz pokonać. Postawię standardowo - Amerykanka przez poddanie w rundzie pierwszej.

Arkadiusz Pawłowski: Tak jak Rousey nie da się lubić przez swoje dzikie akcje w mediach, brak szacunku dla kogokolwiek i ogólną niedojrzałość emocjonalną, tak po prostu nie można jej odmówić wielkich umiejętności. Nikt jej w najbliższym czasie nie pokona, chyba, że Cris Cyborg, ale na to jeszcze poczekamy.

Waldemar Ossowski: Na Rousey nie ma mocnych w UFC. Oczywiście w tym przypadku również sposobu na jej pokonanie nie znajdzie Davis. Tradycyjnie balacha i to już w 1. rundzie.

Stefan Struve vs Matt Mitrione:

Maciej Szumowski: Ten pojedynek nie powinien dojść do decyzji. Ba, zdziwiłbym się, gdyby wykroczył poza pierwszą rundę! Holender wraca po długiej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi i postawię właśnie na niego. Przez jakieś efektowne KO.

Arkadiusz Pawłowski: Mitrione zasłynął najbardziej chyba z tego jak cisnął Fallon Fox, transszawodniczkę MMA, za co został zawieszony. Może tolerancyjny to on nie jest, ale parę w łapach ma i może zaskoczyć Stefana Struve, który jest chyba na papierze faworytem tej walki.

Waldemar Ossowski: Stawiam na Struve. W tym przypadku dużą rolę powino odegrać jego większe doświadczenie. Holender według mnie sprowadzi walkę do parteru, gdzie ja nie daje Mitrione większych szans.

Uriah Hall vs Thiago Santos:

Maciej Szumowski: Hall wciąż mnie nie przekonuje. Dwie porażki w UFC i wygrana nad Chrisem Lebenem - więcej oczekuje się od tak ambitnego prospekta. Brazylijczyk jest według mnie solidniejszy i postawię na niego przez decyzję po trzech rundach.

Arkadiusz Pawłowski: Dwóch ciekawych zawodników, przede wszystkim liczę na efektowny pojedynek. Zwycięzca? Niech będzie Santos, ale tu może się wydarzyć wszystko.

Waldemar Ossowski: Typuję zwycięstwo Uriaha. Santos to zawodnik solidny, ale wątpię, że jest w stanie wyrządzić krzywdę Amerykaninowi.

Russell Doane vs Marcus Brimage:

Maciej Szumowski: Myślę, że to będzie dość szybki pojedynek toczony na dystansie trzech razy po pięć minut. Nie ma tutaj wyraźnego faworyta. Postawię na bardziej doświadczonego Doane'a.

Arkadiusz Pawłowski: Liczę na szybki nokaut, który będzie dla Brimage'a odskocznią do większych rzeczy w UFC.

Waldemar Ossowski: Stawiam na bardzo wyrównany pojedynek, który w moim odczuciu zwycięży Doane. Pokazał się on z dobrej strony w pojedynku z Leandrem Issą w debiucie w UFC i w porównaniu z Brimage jest on dla mnie solidniejszym fighterem.

Urijah Faber vs Alex Caceres:

Maciej Szumowski: "Wiecznie drugi" Urijah powinien nie mieć większych problemów z pokonaniem Alexa Caceresa. Choć "Bruce Leeroy" jest młody, utalentowany i ma predyspozycje do sprawienia sensacji, to jednak postawię na doświadczenie i "The Californian Kida".

Arkadiusz Pawłowski: Urijah to jeden z najlepszych zawodników w swojej kategorii wagowej i jeśli chce utrzymać ten stan, musi pokonywać kolejnych rywali. Jego przeciwnik jest solidny, ale raczej tej walki nie wygra.

Waldemar Ossowski: Faber jest tutaj murowanym faworytem. Większe doświadczenie, świetny parter i solidna kondycja to znaki rozpoznawcze Kalifornijczyka. Caseres pomimo dobre passy w UFC będzie musiał uznać wyższość Fabera. [ad=rectangle] Jesteś fanem MMA? Polub nas! Typowanie zwycięzców:

Ildemar Alcantara: Maciej, Arkadiusz, Waldemar Kenny Robertson: -

Bruno Santos: Maciej, Waldemar Chris Camozzi: Arkadiusz

George Roop: Maciej, Arkadiusz, Waldemar Rob Font: -

Kevin Casey: Maciej Bubba Bush: Arkadiusz, Waldemar

Luke Zachrich: Maciej Guilherme Vasconcelos: Arkadiusz, Waldemar

Źródło artykułu: