Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nastawiam się na ostrą wymianę ciosów - rozmowa z Tomaszem Kowalkowskim przed galą FEN 4

Tomasz Kowalkowski to jeden z bohaterów gali FEN 4, która 16 sierpnia odbędzie się w Sopocie. W wywiadzie porusza on m.in. temat przygotowań do walki oraz wyjaśnia genezę swojego pseudonimu.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski

25-letni Kowalkowski jest podopiecznym słynnego trenera Grzegorza Jakubowskiego i ma za sobą już trzy wygrane pojedynki zawodowe. Debiutował w lutym 2012 roku, pokonując na punkty Marcina Sianosa. Ostatni pojedynek zawodnik gdyńskiego klubu stoczył w marcu bieżącego roku wygrywając z Grzegorzem Janusem na gali PROMMAC 1. Kowalkowski dysponuje fantastycznymi warunkami fizycznymi, mierząc ponad 200 cm i ważąc 110 kg.

Waldemar Ossowski: Jak idą przygotowania do nadchodzącej walki z Robertem Maruszakiem?

Tomasz Kowalkowski: Przygotowania idą w bardzo dobrym kierunku, odpukać, beż żadnych kontuzji. Jeszcze tydzień do walki, więc ten czas pozostawiam sobie na regeneracje i dobre nastawienie psychiczne.


Czy do tej walki trenowałeś tylko w Gdyni, czy tez poza, mając na myśli choćby obozy sparingowe? 

- Tak, moje treningi głównie odbywały się Gdyni i Sopocie. W związku z tym, że musiałem je godzić z moją pracą zawodową, nie planowałem wyjeżdżać gdzieś poza Trójmiasto. Treningi MMA szlifowałem pod okiem mojego trenera Grzegorza Jakubowskiego. Jeśli chodzi zaś o przygotowanie siłowe, to robiłem je z Maciejem Bielskim w klubie Crossfit Trojmiasto. 

Walka w Sopocie będzie dla ciebie drugą w 2014 roku. Ile zatem jeszcze planujesz ich stoczyć w tym roku? 

- Dokładnie tak. Oprócz tej na gali FEN 4 chciałbym stoczyć jeszcze jedną walkę w tym roku. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak bardzo wyczerpująca będzie dla mnie najbliższa walka. Nie chce wypadać z rytmu treningowego, dlatego 3-4 pojedynki w roku to całkiem realny plan na najbliższy czas. 

Czy znasz osobiście Roberta Maruszaka?

- Miałem okazję poznać Roberta podczas kręcenia trailerów do gali FEN 4. Zamieniliśmy trzy słowa i tyle. Wiem, że trenuje w gdańskim klubie kickbokserskim Corpus. Jest zawodnikiem, który dość agresywnie atakuje, więc nastawiam się na ostrą wymianę ciosów.

W ostatniej walce pokonałeś na punkty Grzegorza Janusa, a miało to miejsce na gali PROMMAC 1. Czy zobaczymy ciebie jeszcze w tej organizacji?

- Na chwilę obecną ciężko mi coś więcej na ten temat powiedzieć, ponieważ szukaniem pojedynków zajmuje się mój menadżer z grupy MMA Cartel. Cieszę się z tego, że z każdą walką mam okazję walczyć na coraz większej gali. Odnośnie PROMMACu, to jak najbardziej jestem otwarty na współpracę.

Skąd wziął się twój pseudonim - "Kredka"?

- O to trzeba by chyba zapytać mojego trenera Grzegorza Jakubowskiego, bo to on pierwszy mnie tak nazywał. Ma to na pewno związek z tym, że jak przyszedłem na pierwszy trening do Mighty Bullsów, to byłem bardzo szczupły. Ważyłem chyba około 93 kilogramów, przy ponad dwóch metrach wzrostu. 

Kto stanie w twoim narożniku 16 sierpnia?

- Oczywiście trener Grzegorz Jakubowski i jeden z moich klubowych kolegów.

Przy jakim utworze planujesz wyjść do ringu w Sopocie?

- Nie myślałem jeszcze nad tym. Ostatni tydzień przed walką będzie dobrym czasem na poszukanie czego motywującego.

Patronat nad galą Fight Exclusive Night 4 sprawuje serwis SportoweFakty.pl.

Zawsze zachowuję zimną krew - wywiad z Patrykiem Rogożem przed galą FEN 4

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×