Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mihail Bureshkin przeciwnikiem Marcina Zontka w walce wieczoru gali FEN 5

Organizacja Fight Exclusive Night poinformowała o zmianie jednego z głównych bohaterów walki wieczoru na gali FEN 5 "Cuprum Heros". Kontuzjowanego Macieja Browarskiego zastąpi Mihail Bureshkin.
Konrad Kaźmierczak
Konrad Kaźmierczak

Na gali, która odbędzie się 10-go stycznia 2015 w Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28 b w Lubinie w walce wieczoru wystąpi reprezentujący Akademię Szutk Walki Pawła Krażewskiego Marcin Zontek z Jeleniej Góry oraz Mihail Bureshkin z klubu Juventa Grodno. Reprezentant Białorusi zastąpił Macieja Browarskiego, któremu występ uniemożliwiła kontuzja.

Browarski stoczył na początku grudnia w Wiedniu dramatyczny pojedynek z legendą UFC, Alessio Sakarą z Włoch na gali Final Fighting Championship 16. Już na początku starcia doznał złamania nosa, ale mimo to nie przerwał walki. Pojedynek przerwał włoski zawodnik, gdy od uderzeń nie wytrzymała ręka. Po prześwietleniu w Polsce okazało się, że zawodnik AKS Chorzów doznał złamania nosa w dwóch miejscach i może zabraknąć czasu by w pełni zdrowia przystąpić do kolejnej walki na Fight Exclusive Night 5.


- Jestem zły, że tak potoczyły się sprawy. Bardzo liczyłem, że wyzdrowieję, ale po walce z Sakarą nadal nie mogę mieć kontaktu z ciosami na głowę i pokomplikowało mi to przygotowania. Do ostatniej chwili wierzyłem, że się uda, ale dzień za dniem mijał a ja nie mogłem podjąć poważnych treningów. Marcin jest zbyt poważnym rywalem bym przystąpił do starcia z nim bez stuprocentowej formy. Liczę, że już na FEN 6 nasz pojedynek dojdzie do skutku. Mogę tylko przeprosić i prosić o cierpliwość. Chcę tej walki i myślę, że chce jej Marcin - powiedział nam Maciej Browarski.

- To bardzo smutna informacja dla nas, ale wiem że to zawodnicy podejmują decyzję, bo to oni ryzykują zdrowiem. Wierzyliśmy, że się uda dojść do pełni zdrowia Maciejowi, ale też byliśmy przygotowani na taką ewentualność, bo jego wygrana nad legendarnym "Legionariusem" Sakarą kosztowała go wiele. Mamy nadzieję na realizację tego pojedynku na następnej gali, a na razie Mihail Bureshkin zastąpi Browarskiego - powiedział prezes FEN Paweł Jóźwiak.

30-letni Bureshkin to zawodnik walczący zarówno w kickboxingu jak i w MMA. Walczył na największych rosyjskich galach jak Tatneft Cup, Oplot Challenge czy Absolute Berkut Championship. Na koncie ma 4 zwycięstwa i 2 porażki. Jednej z nich punktowej doznał z niepokonanym polskim zawodnikiem Krzysztofem Piechotą w 2012 roku. Białorusin jest silny, zdecydowany i nie ma nic do stracenia.

Zawodnik z Jeleniej Góry ma już doświadczenie z walk na wschodnim rynku MMA. Stoczył trzy pojedynki w M-1 Global, robiąc furorę w Rosji. Ostatnia walka mimo, że przegrana dla Zontka, to została uznana za "Walkę Roku 2012". Po rezygnacji Sergeya Korneva z pasa i decyzji o zakończeniu kariery, Zontek stał się naturalnym pretendentem do walki o to trofeum, niestety Rosjanie nie dali mu takiej szansy w odróżnieniu od Fight Exclusive Night.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×