Te walki trzeba zobaczyć w lutym! TOP 5 pojedynków w światowym MMA!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

SportoweFakty.pl prezentują zestawienie najciekawszych walk na światowej scenie MMA w lutym. W jednym ze starć zaprezentuje się m.in. znany z pojedynku z Mamedem Chalidowem, Melvin Manhoef.

Frank Mir vs Antonio Silva  UFC Fight Night w Brazylii, 22 lutego Waga: ciężka

Starcie Silvy z Mirem będzie główną atrakcją gali w Porto Alegre. Obydwaj zawodnicy będą chcieli zmazać plamę po ostatnich, nieudanych występach w Ultimate Fighting Championship. Szczególnie 35-letni Frank Mir wydaje się być "pod ścianą", gdyż jego ostatnie cztery walki kończyły się porażką. Domeną "Bigfoota" w tym starciu powinna być stójka, która skonfrontuje się z solidnym parterem Amerykanina. [ad=rectangle] Alexander Shlemenko vs Melvin Manhoef Bellator 133, 13 lutego Waga: średnia

Dobrze znany w Polsce Manhoef będzie jednym z głównych bohaterów gali w Kalifornii. Holender skrzyżuje rękawice z dobrym kolegą i sparingpartnerem Mameda Chalidowa, Alexandrem Shlemenko. Rosjanin to były mistrz Bellatora w wadze średniej. W nieco lepszej kondycji psychicznej do walki powinien przystąpić Shelemenko, który w grudniu 2014 roku pokonał w Moskwie Yasubeya Enomoto. Walka może być dobrym widowiskiem dla fanów wymian w stójce, gdyż obydwaj zawodnicy są znani z silnego ciosu.

Ronda Rousey vs Cat Zingano  UFC 184, 28 lutego Waga: kogucia

Starcie dwóch niepokonanych zawodniczek wagi koguciej będzie ostatnią i najważniejszą walką gali w Los Angeles. Stawką pojedynku będzie pas UFC, który należy do Rousey. 28-latka z Kalifornii aż 80 procent swoich walk wygrała przez poddanie. Z kolei Zingano to znakomita strikerka, która połowę swoich starć kończyła w stójce.

Edson Barboza vs Michael Johnson UFC Fight Night w Brazylii, 22 lutego Waga: lekka

Starcie Barbozy z Johnsonem poprzedzi główny pojedynek gali w Porto Alegre. Brazylijczyk wydaje się w tym starciu faworytem, ale z Johnsona z pewnością nie można lekceważyć. Obydwaj zawodnicy do nadchodzącej walki przystąpią po serii wygranych w UFC.

Cristiane Justino vs Charmaine Tweet Invicta FC 11, 27 lutego Waga: piórkowa

"Cyborg" powraca. Słynna brazylijska zawodniczka wagi piórkowej w Los Angeles zmierzy się z Kanadyjką Charmaine Tweet. Starcie to będzie głównym daniem gali jedynej żeńskiej organizacji MMA na świecie. Justino to wyraźna faworytka, która wygrała 12 walk z rzędu, w tym aż 10 przed czasem.

Źródło artykułu: