KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Słynny Rosjanin: "MMA nie dla kobiet". Jest odpowiedź Polki z UFC

Michał Fabian
Michał Fabian


Jurkowski radzi: zobacz Rondę

W środowisku sportów walki zawrzało. Amerykańskie media oskarżyły Emelianenkę o seksizm. - Te niedorzeczne opinie szkodzą jego wizerunkowi - piszą dziennikarze za oceanem.

Łukasz "Juras" Jurkowski, niegdyś zawodnik MMA, a obecnie trener i ceniony komentator, nie jest aż tak mocno zdziwiony słowami Emelianenki. - Fedor ma prawo się nie zgodzić, ale jego pogląd jest dość archaiczny. Czasy, kiedy on kończył karierę, to tak naprawdę początki kobiecego MMA - mówi Jurkowski naszemu serwisowi.

"Juras" ma radę dla słynnego Rosjanina. - Powinien obejrzeć jakiś dobry pojedynek, na przykład Rondy Rousey. Kobiece MMA rozwinęło się bardzo mocno sportowo na przestrzeni kilku ostatnich lat - dodaje Jurkowski.

Komentarze Emelianenki zbiegły się z kolejnym wielkim wydarzeniem w MMA kobiet. Już w najbliższą sobotę (w Polsce - w nocy z soboty na niedzielę) w Dallas organizowana będzie kolejna duża gala federacji Dany White'a (UFC 185). Jedno z jej głównych wydarzeń to pojedynek o pas mistrzowski w wadze słomkowej kobiet. Mistrzyni Carla Esparza zmierzy się z pretendentką z Polski Joanną Jędrzejczyk. To bez wątpienia jedna z najważniejszych walk w historii polskiego MMA.

Jędrzejczyk: bardzo go lubię, ale...

Obie wojowniczki odniosły się do słów Emelianenki. Pochodząca z Olsztyna Jędrzejczyk przyznała, że Rosjanin to żywa legenda. Zaznaczyła, że bardzo go lubi, ale zaraz dodała: - Myślę, że to nie jest właściwe podejście. My, kobiety, potrafimy dobrze walczyć, przyciągnąć kibiców do hal i uczynić widowisko lepszym.

W podobnym tonie wypowiedziała się Esparza. - Fakty mówią same za siebie. Emelianenko jest jednym z największych, nie mam nic przeciwko niemu. Może tylko różnimy się nieco w swoich opiniach. Uważam, że kobiece MMA jest obecnie największą dyscypliną sportu uprawianą przez kobiety. Jesteśmy na tej samej scenie co mężczyźni, a Ronda Rousey nawet przewyższa wszystkich facetów - podkreśliła mistrzyni UFC w wadze słomkowej.

Esparza wie, że krytyczne głosy w sprawie walk kobiet w MMA nagle nie ustaną. Wierzy jednak, że z czasem takich opinii, jak Emelianenki, będzie coraz mniej.

- Z każdym dniem, z każdą walką, słyszę tych głosów znacznie mniej niż kiedyś. Nic nie zatrzyma tego, co dzieje się obecnie z kobietami w MMA - dodała rywalka Joanny Jędrzejczyk.

Także w Polsce obserwujemy ostatnio dynamiczny rozwój mieszanych sztuk walki w żeńskim wydaniu. Oprócz wspomnianej Jędrzejczyk dużą popularność zdobyła Karolina Kowalkiewicz, mistrzyni KSW. Z kolei na kwietniowej gali UFC w Krakowie wystąpi Izabela Badurek.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / WHOATV
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×