Szybko skończyli edukację. Te polskie gwiazdy nie mają matury

W sporcie nie liczy się wykształcenie, a talent, pracowitość i umiejętności. Dlatego nie brakuje gwiazd, które wcześnie zakończyły edukację i nawet nie mają matury. W Polsce to m.in. Robert Kubica, czy Artur Szpilka. Kto jeszcze?

RC
Fot. Getty Images/Jakub Porzycki/NurPhoto

Robert Kubica

7 maja polska młodzież rozpoczęła matury 2024. Za nimi egzamin pisemny z języka polskiego, a to dopiero początek walki o wykształcenie. Zapewne nie wszyscy zaliczą egzamin dojrzałości, ale to nie oznacza, że świat się dla nich skończy. Wystarczy spojrzeć na polskich sportowców, wśród których nie brakuje gwiazd, które do dzisiaj nie mają zdanej matury.

Takim przypadkiem jest Robert Kubica. Słynny polski kierowca ukończył tylko Szkołę Podstawową nr 38 im. Bractwa Kurkowego w Krakowie. Potem nauka zeszła na dalszy plan, bo już od dziecka wykazywał ogromny talent do sportu.

Były kierowca Formuły 1 próbował jeszcze swoich sił w liceum, ale szybko postawił wszystko na jedną kartę i wybrał sport. Zaniedbanie edukacji nie przyniosło większych konsekwencji, bo dzięki sportom motorowym dorobił się wielkich pieniędzy.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (10)
 • Atacama23 Zgłoś komentarz
  Kowalczyk ceniony ekspert , kogoś mocno poniosło.
  • brak brak Zgłoś komentarz
   Matura to jakiś wyznacznik stopnia niewolnika
   • Rom3k 2 Zgłoś komentarz
    Przecież sportowiec nie musi mieć matury, on nie musi skończyć podstawówki, ma być dobry w sporcie i tyle... ma szybko biegać wysoko skakać. co ma do tego Matura?
    • Hampelek Zgłoś komentarz
     Szpilka i Popek gwiazdy xd Zwykła patologia.
     • Pokuśnik Zgłoś komentarz
      Do tego zestawienia należałoby dodać "Pudziana". Ten "magister" na pewno nie ma matury.
      • Richard Varga Gattling Zgłoś komentarz
       Popek, Szpilka, Góralski, Kowalczyk, Boruc - same asy polskiego sportu.
       • Ires Zgłoś komentarz
        A na co komu matura? Polską gospodarkę napędza zachodni kapitał. A zachodni kapitał w nosie ma naszą myśl wykształceniową ;D