Walka niemiecko-japońska na gali UFC Fight Night w Berlinie

UFC zapowiedziało kolejne ciekawe zestawienie, jakie zobaczymy podczas UFC Fight Night 69, które odbędzie się w Berlinie. Niemiec Dennis Siver skrzyżuje rękawice z Japończykiem Tatsuyą Kawajirim.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Najlepszy niemiecki zawodnik UFC, Dennis Siver, spotka się z Tatsuyą Kawajirim w oktagonie w hali o2 World, już 20 czerwca w Berlinie. Niemieccy fani czekali na powrót UFC po bardzo udanym wydarzeniu, które odbyło się w Berlinie, w maju 2014 roku.
Siver z bilansem 22 zwycięstw, 10 porażek i 1 remisu będzie chciał powrócić na drogę wygranych po przegranej z Conorem McGregorem, jaką poniósł 18 stycznia w Bostonie, w Stanach Zjednoczonych.

Kawajiri (33-8-2) ostatni raz walczył 11 kwietnia ubiegłego roku, przegrał wtedy z Clayem Guidą, jednak wcześniej zanotował imponujące zwycięstwo w walce z Seanem Soriano, która miała miejsce 4 stycznia 2014 roku.

Siver powiedział: - Naprawdę nie mogę doczekać się walki z moim przeciwnikiem, Tatsuyą Kawajirim. On jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, walczył dla wielu ogromnych organizacji. Kiedy ja toczyłem swoje pierwsze walki, on był już w Pride. Myślę, że pod względem naszych stylów walki, to będzie bardzo dobre zestawienie dla mnie. Jestem szczęśliwy, że w końcu mogę ponownie zawalczyć w Niemczech. Wiele moich przyjaciół i fanów przyjedzie do Berlina. Dostarczę świetną walkę niemieckim fanom.

W ostatnim tygodniu UFC zapowiedziało, że numer dwa rankingu kategorii półciężkiej, Alexander Gustafsson, wróci do oktagonu w pojedynku z numerem szóstym rankingu, Gloverem Teixeirą, co zapowiada niesamowite pięć rund walki wieczoru, do której dojdzie już 20 czerwca.

Niklas Backstrom vs Noad Lahat również znajduje się w karcie walki gali w Berlinie. Szwedzki piórkowy, Backstrom, zadebiutował w UFC w ubiegłym roku w walce z Tomem Niinimakim, podczas gali w Berlinie. Teraz, zmierzy się on z Lahatem (8-1-0), który reprezentuje San Jose w Kalifornii.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×