KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielka wpadka legendy! "Cro Cop" zawieszony?

Mirko Filipovic niedawno ogłosił zakończenie swojej bogatej kariery w sportach walki. Weteran i legenda kickboxingu oraz MMA wyznał, że przed galą w Seulu doznał kontuzji, która wykluczyła go z walki. Prawda może być jednak zupełnie inna.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Mirko Filipovic / Na zdjęciu: Mirko Filipovic

Filipovic 28 listopada na gali w Korei Południowej miał zmierzyć się z byłym rywalem Daniela Omielańczuka, Anthonym Hamiltonem. 41-letni Chorwat doznał jednak tak poważnego urazu, że ten wykluczył go ze startu w Seulu. Z związku z szeregiem kłopotów zdrowotnych "Cro Cop" zdecydował się ostatecznie pożegnać się z kibicami i przejść na sportową emeryturę.

Kilkadziesiąt godzin po deklaracji "Cro Copa" swój komunikat wydała organizacja UFC. W nim została zawarta informacja o zawieszeniu Filipovica w prawach zawodnika, gdyż naruszył on politykę antydopingową. Badaniem wojowników największej organizacji MMA na świecie względem dopingu zajmuje się USADA (U.S. Anti-Doping Agency). Agencja ta działa w Ultimate Fighting Championship od drugiej połowy tego roku, a jej ofiarą padł już m.in. Donald Cerrone. Sam zawodnik nie stosował jednak środków dopingujących, a jedynie nie przestrzegał wytyczonych reguł przez agencję, który polegały m.in. na informowaniu o miejscu aktualnego pobytu.

Czy legenda "Cro Copa" runie przez wpadkę z dopingiem? Zawodnik z Zagrzebia ostatni raz w oktagonie UFC pojawił się 11 kwietnia na gali w Krakowie, gdzie w 3. rundzie zastopował Gabriela Gonzagę. Jak się okazało właśnie walką w Polsce "Cro Cop" pożegnał się z kibicami. Utytułowany kickboxer po przejściu do MMA stoczył w tej formule 45 pojedynków, 31 kończąc na własną korzyść.

Wielka gala FEN 37 we Wrocławiu. Oglądaj walki w usłudze WP Pilot

Czy afera dopingowa negatywnie zaważy na legendzie "Cro Copa"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / UFC
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×