Federacja KSW wybrała reprezentanta na wielką sylwestrową galę w Japonii

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Konfrontacja Sztuk Walki wybrała swojego reprezentanta na huczną, debiutancką galę Rizin FF, która odbędzie się 29 i 31 grudnia w Japonii. Najlepszą polską organizację MMA będzie promował były mistrz wagi półciężkiej, weteran UFC Goran Reljić.

Chorwat (15-5) weźmie udział w turnieju do 100 kilogramów, a jego konkurentami w drabince zostali już Muhammed Lawal (Bellator), Mark Godbeer (BAMMA), Teodoras Aukstuolis (Bushido) i Bruno Henrique Cappeloza (Jungle Fight).

"Ghost" jest zawodnikiem KSW od marca 2013 roku i od tamtego czasu stoczył w federacji pięć walk, z czego trzy zwyciężył. Pas wagi do 93 kg dzierżył od grudnia 2014 do października 2015. Stracił go podczas KSW 32: Road to Wembley na rzecz Tomasza Narkuna.

Rizin Fighting Federation to projekt utworzony przez twórcę legendarnego Pride, Noboyukiego Sakakibarę. Podobnie jak dawna organizacja, również nowa federacja pierwszą galę zorganizuje w Saitama Super Arena. Jako termin wybrano ostatnie dni grudnia - charakterystyczne zresztą dla wielkich japońskich imprez sportów walki.

Poza tym udział w debiutanckich galach RFF wezmą też Shinya Aoki, Kazushi Sakuraba czy wracający po przerwie najlepszy "ciężki" w historii MMA, Fedor Emelianenko.

Źródło artykułu: