WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

"Hrabia" zaszokował cały świat. Co łączy mistrza UFC z Polską?

Michael Bisping podczas sobotniej gali zaszokował cały świat nokautując Luke'a Rockholda. "The Count" został nowym mistrzem wagi średniej i pierwszym mistrzem UFC pochodzącym z Anglii. Mało kto jednak wie, że korzenie Bispinga znajdują się w Polsce.
Jakub Madej
Jakub Madej
Getty Images / Jon Kopaloff / Na zdjęciu: Michael Bisping

Przydomek nowego mistrza UFC w wadze średniej to "The Count". Po polsku znaczy to dosłownie "Hrabia". Skąd nazwa ta wzięła się przy nazwisku Michaela Bispinga?

- Jestem polskim hrabią - powiedział kiedyś Bisping, ujawniając informacje o swoich korzeniach znajdujących się w Polsce.

Podczas jednej z sesji pytań i odpowiedzi, w której udział wziął Anglik, fani zapytali go o pochodzenie pseudonimu - wtedy też "Hrabia" rozpoczął podróż do przeszłości.

ZOBACZ WIDEO Złote momenty: Cassius Clay vs Zbigniew Pietrzykowski (źródło TVP)

- Mój przodek tak naprawdę był polskim hrabią. Myślę, że w średniowieczu, gdzieś mniej więcej koło 1300 roku, brał udział w bitwie. Pomógł on wygrać bitwę i za to otrzymał tytuł szlachecki i ziemię. Moi przodkowie żyli długo i szczęśliwie, do momentu, aż Niemcy najechali na ich terytorium podczas II wojny światowej. Wtedy rozstrzelali całą moją rodzinę. Jedynym ocalałym był mój dziadek. Przeniósł się on do Anglii, a potem urodził się mój ojciec, a następnie ja - opowiedział Michael Bisping.

Według rodzinnej legendy, przodkowie Bispinga brali udział w wojnach, jakie Polska prowadziła na terenach Austrii oraz Niemiec. Przydomek "Hrabia" wziął się jednak od dziadka Anglika, Andrzeja, który był polskim szlachcicem z herbu Biszpink. Po II wojnie światowej, dziadek Michaela Bispinga wyemigrował na stałe do Anglii. Jego syn, a ojciec zawodnika UFC, Jan, służył w Armii Brytyjskiej na Cyprze. Tam też urodził się obecny mistrz UFC w wadze średniej.

Początkowo Bisping nie zgodził się na swój pseudonim, jednak ostatecznie został on mu nadany i funkcjonuje do tej pory.

- Mój poprzedni menedżer powiedział prezenterowi w ringu, żeby zapowiedział mnie jako "Hrabia". Początkowo się na to nie zgodziłem, ale tak naprawdę jestem hrabią w Polsce. To mnie trochę zawstydzało. Kiedyś w szkole zrobiłem błąd i powiedziałem o tym komuś, przez co cały czas się ze mnie śmiali - wyznał mistrz UFC.

Michael Bisping podczas czerwcowej gali UFC 199 znokautował w walce wieczoru Luke'a Rockholda, zdobywając pas mistrzowski największej organizacji MMA na świecie w kategorii do 84 kilogramów. Było to czwarte zwycięstwo "Hrabi" z rzędu, wcześniej pokonywał takich zawodników, jak C.B. Dollaway Thales Leites oraz Anderson Silva.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×