Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

FEN 16: francuski mistrz przetestuje polski talent

Daguir Imavov, mistrz francuskiej federacji FMC ze słynnego paryskiego klubu MMA Factory, 11 marca na gali FEN 16: Warsaw Reloaded na Torwarze spróbuje przerwać passę sześciu zwycięstw z rzędu czołowego polskiego piórkowego Bartłomieja Kopery.
Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Materiały prasowe

Walka tych dwóch młodych, utalentowanych zawodników zakontraktowana została w umówionym limicie wagowym do 68 kg.

Daguir Imavov (9-2-1) noszący przydomek "Specnaz", pochodzi z Rosji, ale od dawna mieszka we Francji. Wywodzący się z zapasów Imavov zawodową karierę w MMA rozpoczął wiosną 2013 roku - w debiucie na arenie najważniejszej francuskiej federacji 100% Fight wygrał przez decyzję z doświadczonym Cedrikiem Perruchetem. Większość walk stoczył we Francji, zdobywając w swojej nowej ojczyźnie m.in. pas mistrza organizacji FMC, ale występował też w Danii i Finlandii.

Jest wszechstronnie wyszkolonym zawodnikiem, który podczas walki czyha na błędy rywala, konsekwentnie budując swoją przewagę. Taką filozofię walki odzwierciedla jego rekord - aż sześć z dziewięciu zawodowych zwycięstw odniósł po jednomyślnych decyzjach sędziów. Za przełom w swojej karierze uważa przejście do MMA Factory Paris, jednego z najlepszych klubów w Europie, gdzie trafił pod skrzydła cenionego trenera Fernanda Lopeza.

Pojedynek z Bartłomiejem Koperą uważa za kolejną wielką szansę. - Ta walka bardzo wiele dla mnie znaczy - mówi Daguir Imavov. - Minął już niemal rok od mojej ostatniej walki i przenosin do MMA Factory. Czuję się jak nowo narodzony i jestem gotowy na nowe wyzwania.

ZOBACZ WIDEO Paweł Kiełek po ACB 53: Realizowałem nieodpowiednią taktykę

Dla niepokonanego od trzech laty Bartłomieja Kopery (8-2), jednego z największych talentów polskiego MMA, walka z Daguirem Imavovem będzie trzecim występem w klatkoringu Fight Exclusive Night. Zawodnik z Łodzi, w którym wielu ekspertów upatruje kolejnego Polaka w organizacji UFC, w debiucie na gali FEN 11 Warsaw Time stoczył bardzo zacięty, wygrany na punkty pojedynek z Sebastianem Kotwicą, a na gali FEN 13: Summer Edition dźwignią na łokieć już w pierwszej rundzie poddał Nikodema Szymańskiego.

"Małpa" to wielokrotny amatorski mistrz Polski w MMA, mistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu oraz medalista mistrzostw Polski w judo, od którego zaczynał swoją przygodę ze sportami walki. Walka na gali FEN 16 Warsaw Reloaded będzie miała dla Kopery szczególne znaczenie, bowiem zwycięstwo w niej otworzy mu drogę do zdobycia kolejnego cennego trofeum - pasa mistrzowskiego organizacji FEN w kategorii piórkowej.

Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×