Były mistrz i pogromca Jana Błachowicza rywalem Łukasza Jurkowskiego na KSW 39!

Łukasz Jurkowski (15-10) poznał nazwisko swojego przeciwnika na gali KSW 39: Colosseum. Pionier polskiej sceny MMA skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem, Rameau Thierrym Sokoudjou (17-16).

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka

"Juras" to jedna z ikon Konfrontacji Sztuk Walki. Z federacją jest związany od jej początków. Stoczył dla niej osiemnaście pojedynków. W zawodowej karierze zaliczył dwadzieścia pięć starć. Na swoją korzyść rozstrzygnął piętnaście z nich. Po porażce numer dziesięć podczas gali KSW 15 w maju 2011 roku ogłosił zakończenie kariery i - mimo wielu ofert - skupił się na pracy dziennikarskiej.

30 stycznia ogłoszono jednak, że Łukasz Jurkowski powróci do klatki KSW. Teraz poznaliśmy również nazwisko jego oponenta. Ze słynnym komentatorem w walce spotka się Rameau Thierry Sokoudjou.

Kameruńczyk mieszkający w Kalifornii to fighter dobrze znany nad Wisłą. Po raz pierwszy pojawił się podczas KSW 15, kiedy to pokonał Jana Błachowicza i został mistrzem wagi półciężkiej. Pas stracił prawie pół roku później, przegrywając w rewanżu z cieszynianinem.

Reprezentant Team Quest z San Diego do klatki polskiej federacji powrócił w październiku ubiegłego roku. Ponownie dostał szansę pojedynku o tytuł. W pierwszej rundzie przez TKO pokonał go Tomasz Narkun.

W swojej karierze "The African Assassin" stoczył aż 33 starcia, z których wygrał 17. Zbilansowany rekord może zmylić - to zawodnik o dużych umiejętnościach. Walczył między innymi dla Pride, Bellatora i UFC. W ostatnim pojedynku przegrał ze słynnym skandalistą, Thiago Silvą.

Przypomnijmy, że gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym odbędzie się 27 maja. Wystąpią na niej największe gwiazdy KSW z Mamedem Chalidowem, Borysem Mańkowskim, Mariuszem Pudzianowskim, Marcinem Różalskim, Tomaszem Narkunem i Mateuszem Gamrotem na czele.

ZOBACZ WIDEO: Mike Mollo oburzony: Oni znowu to robią!
Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×