Bellator 175: Walka Polaka odwołana kilka godzin przed galą. "Jestem załamany i zdruzgotany"

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / oktagon MMA
/ oktagon MMA
zdjęcie autora artykułu

31 marca w Rosemont odbyła się gala Bellator 175, podczas której miała mieć miejsce ważna dla polskich kibiców walka. Pojedynek ten został jednak odwołany na kilka godzin przed wydarzeniem.

Jak się okazuje, sam Adam Maciejewski dowiedział się o odwołaniu walki w drodze do hotelu, skąd miał zostać przewieziony do hali. Prince McLean został niedopuszczony do starcia z powodów zdrowotnych. "Maja" nie ukrywa ogromnego niezadowolenia.

- Dowiedziałem się, że moja walka została odwołania, z powodu niedopuszczenia mojego przeciwnika przez stanową komisję sportową z powodu złego stanu zdrowia, chociaż jeszcze wczoraj na wadze był okazem zdrowia. Nie wiem tak naprawdę, jaki był powód odstąpienia Prince'a McLeana od walki, mogę tylko spekulować, ale są to tylko moje spekulacje. Podobno wczoraj zaraz po wadze źle się poczuł i obecnie znajduje się w szpitalu - napisał na Facebooku Maciejewski.

Dla reprezentanta Kraśnika miała być to najważniejsza walka w dotychczasowej karierze. "Maja" powtarzał przed starciem, że będzie to jego spełnienie marzeń i nie może się jej doczekać.

- Osobiście jestem załamany i zdruzgotany całą sytuacją, gdyż trenowałem i byłem przygotowany jak nigdy dotąd. Miał to być najlepszy dzień w moim życiu, a okazał się najgorszym. Cóż mogę zrobić, jest to jedna z tych rzeczy w życiu, na które nie mam wpływu - zakończył Polak.

ZOBACZ WIDEO Kamil Glik: Pokazaliśmy wielkość

"Maja" będzie zmuszony czekać na kolejną walkę następne tygodnie, a być może również miesiące. Na ten moment nie ma żadnych informacji, kiedy Maciejewskie stoczy kolejny pojedynek.

W karcie walk gali Bellator 175 zobaczyliśmy bardzo ciekawe starcia, w których wystąpili między innymi byli zawodnicy największej organizacji MMA na świecie, UFC.

Wyniki Bellator 175:

Walka wieczoru:

Muhammed Lawal pokonał Quintona Jacksona jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28)

Karta główna:

Emmanuel Sanchez pokonał Marcosa Galvao jednogłośną decyzją sędziów (30-27. 30-27, 30-27) Siergiej Charitonow pokonał Chase'a Gormleya przez KO (uderzenie) w rundzie pierwszej (3:55) Noad Lahat pokonał Lloyda Cartera przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie drugiej (3:50) Steve Kozola pokonał Jake'a Robertsa przez TKO (uderzenia) w rundzie pierwszej (0:28)

Pozostałe:

Joaquin Buckley pokonał Justina Pattersona jednogłośną decyzją sędziów (30-27. 29-28, 29-28) Tim Cho pokonał Joshuę Hardwicka przez TKO (uderzenia) w rundzie trzeciej (2:43) Manny Vasquez pokonał Nate'a Williamsa jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-27, 29-28) James Bochnovic pokonał Matta Paula przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundziej pierwszej (4:30) Damian Norris pokonał Toma Shoaffa jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27) Mike DeLaVega pokonał Briana Akinsa niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28)

Źródło artykułu: