Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Waldemar Ossowski: Gladiatorzy czy aktorzy? "Popek" haruje, Burneika imprezuje (komentarz)

Nieco ponad miesiąc pozostał do wielkiego wydarzenia, jakim jest gala KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym. Przy niemal 50 tysiącach kibiców, przy najmocniejszej karcie walk w historii federacji, do klatki wyjdą też Paweł Mikołajuw i Robert Burneika.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
YouTube

Kibice na bieżąco śledzący polska scenę MMA z pewnością zadają sobie pytanie, po co i komu taka walka? Ani nic nie zmieni ona w hierarchii wagi ciężkiej w KSW, ani tym bardziej nie podniesie ona poziomu sportowego u europejskiego giganta mieszanych sztuk walki. 

Może warto zacząć od tego, co może irytować przy okazji tego pojedynku. Mi osobiście nie przeszkadza niemal nic, to dobry ruch marketingowy, a przy okazji szansa na odbudowę dla "Popka", w którym przecież KSW pokłada jeszcze jakieś nadzieje. Drażni mnie tylko, że starcie nietrenującego kompletnie do walki "Hardkorowego Koksa" z Pawłem Mikołajuwem jest tak wysoko w karcie walk.

Na 11 hitowych pojedynków, ten "freak fight" jest czwartym od końca starciem wielkiego, majoweo wieczoru w Warszawie. Przed tymi dwoma kolosami, do klatki wyjdą m.in. mistrzowie KSW - Mateusz Gamrot, Tomasz Narkun czy Marcin Wrzosek. Przed nimi również do MMA powróci Łukasz Jurkowski, a pierwsze kroki w klatce postawi medalista olimpijski z Londynu, Damian Janikowski. Może warto by było ten "freak fight" umieścić nieco niżej w rozpisce imprezy? Bilety przecież i tak sprzedałyby się jak świeże bułeczki, a sądzę nawet, że bez tego starcia, Chalidow, "Pudzian" i spółka byliby w stanie zapełnić największą arenę w Polsce. 

Przejdźmy teraz do faktów. Po obejrzeniu "Punchera" w Polsacie Sport nie mam już wątpliwości, jak do samej walki podchodzi niepokonany w MMA "Hardkorowy Koksu". Jak czasami słusznie ujmuje to komentator gal, Andrzej Janisz, to nie będzie walka zawodników MMA, a starcie na zasadach MMA, z pewnością w odniesieniu do Litwina o potężnych bicepsach. Ten bowiem został zapytany przez Mateusza Borka o to, czy w ogóle zamierza przygotowywać się do konfrontacji ze swoim rywalem, odparł, że wystarczy mu kopanie arbuzów, jak to bywało przed walkami z Marcinem Najmanem czy Dawidem Ozdobą. Czego więc można spodziewać się po kulturyście, kiedy 27 maja przekroczy prób klatki KSW? Tego, że swoją siłą przygniecie "Popka" i ewentualnie trafi go którymś z ciosów. Wielkiej walki się więc nie spodziewajmy. Szkoda, że Robert Burneika tak traktuje pojedynek na najważniejszej imprezie w historii polskiego MMA. Wielka postura kulturysty robi wrażenie, ale w samej walce ma niewielkie znaczenie. Występ "Hardkorowego Koksa" w KSW to raczej jednorazowy akt, chyba, że spektakularnie zakończy on walkę na PGE Narodowym.

Tak czas przed walką na PGE Narodowym spędza Robert Burneika:

Inaczej jest z Pawłem Mikołajuwem i nieco kontrowersyjnie stwierdzę, że cały sportowy aspekt tego starcia leży tylko po jego stronie. To ten "ćpuń", jak określił go Burneika, chce zmazać plamę po fatalnym debiucie w KSW. "Popek" zna swoje miejsce w szeregu, wie, że postrzega się go jako "freaka", ale ma zupełne inne podejście do walki na KSW 39 niż jego przeciwnik. Współpraca z Marcinem Różalskim na gali w Krakowie nie zaowocowała. Teraz Mikołajuw ma więcej czasu na przygotowania niż przed starciem z "Pudzianem". Pełny okres treningowy pod okiem trenerów Piotra Jeleniewskiego i Roberta Złotkowskiego, to z pewnością znak, że raperowi zależy na karierze w MMA. Wie, że w starciu z rywalem, który ma do walki o tak dużym wymiarze nieprofesjonalne podejście, przegrać nie wypada. Porażka równa się kompromitacji. Z kim bowiem, jak nie z rywalem pokroju "Hardkorowego Koksa", stać na wygraną Mikołajuwa w KSW? Dywizja wagi ciężkiej w KSW jest dość mocna, a z takimi nazwiskami jak Bedorf, Kita, Włodarek czy nawet "Pudzian", nie ma on szans konkurować. 

Czy na PGE Narodowym kibice zobaczą koniec "Popka" w MMA, czy może początek jego nowej przygody w polskiej federacji. Sportowe umiejętności są po stronie rapera, do stracenia w tej walce ma wszystko, do wygrania niewiele. Czas, aby udowodnił, że jest zawodnikiem MMA oraz pokazał, że dla wszystkich tych, którzy podobnie jak Litwin traktują przygodę z tym sportem, miejsca w klatce nie ma. 

Waldemar Ossowski
Inne teksty autora>>> 

Kto wygra walkę Mikołajuw vs Burneika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×