UFC Fight Night 128: Kevin Lee deklasuje, chce walki o pas

Kevin Lee (MMA 17-3) pokonał w walce wieczoru gali UFC Fight Night 128 Edsona Barbozę (MMA 19-6) i jest coraz bliżej starcia o tytuł w wadze lekkiej. Tuż po wygranej Amerykanin wyzwał do walki mistrza, Chabiba Nurmagomiedowa.

Waldemar Ossowski
UFC Getty Images / UFC
Kevin Lee przez 4 rundy okrutnie rozbijał swojego rywala, dominując go w każdej płaszczyźnie walki. Edson Barboza został mocno porozbijany przez 25-letniego Amerykanina, aż w ostatniej z rund sędzia zdecydował się przerwać jednostronny pojedynek. "The Motown Phenom"odniósł już 10. wygraną w amerykańskiej organizacji.

W drugiej z walk wieczoru gali w Atlantic City ważne zwycięstwo odniósł Frankie Edgar. Były mistrz wagi piórkowej UFC pokonał jednogłośną decyzją sędziów Cuba Swansona po raz drugi w karierze. Efektowne nokauty zanotowali z kolei Dan Hooker, David Branch i Siyar Bahadurzada.

Galę UFC Fight Night 128 oglądało na żywo 9 541 widzów, a wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 923 720 dolarów.

Oto pełne wyniki:

Walka wieczoru:
155 lbs: Kevin Lee pok. Edson Barboza przez TKO (przerwanie lekarza) w piątej rundzie (2:18).

Pozostałe:
145 lbs: Frankie Edgar pok. Cub Swanson przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).
265 lbs: Justin Willis pok. Chase Sherman przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28).
185 lbs: David Branch pok. Thiago Santos przez KO w pierwszej rundzie (2:30).
135 lbs: Aljamain Sterling pok. Brett Johns przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).
155 lbs: Dan Hooker pok. Jim Miller przez KO (kolano) w pierwszej rundzie (3:00).
170 lbs: Ryan LaFlare pok. Alex Garcia przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).
135 lbs: Ricky Simon pok. Merab Dvalishvili przez TKO (przerwanie sędziego) w trzeciej rundzie (5:00).
170 lbs: Siyar Bahadurzada pok. Luan Chagas przez KO (kopnięcie na wątrobę) w drugiej rundzie (2:40).
205 lbs: Corey Anderson pok. Patrick Cummins przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-27).
170 lbs: Tony Martin pok. Keita Nakamura przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).

Czy Kevin Lee powinien otrzymać szansę walki z Chabibem Nurmagomiedowem?