Ciąg dalszy afery po UFC 229. Walka kolegów McGregora i Nurmagomiedowa odwołana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow opuszcza galę w asyście policji
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow opuszcza galę w asyście policji
zdjęcie autora artykułu

Skandal po walce Chabiba Nurmagomiedowa (27-0) z Conorem McGregorem (21-4) wydaje się mieć większe konsekwencje niż się spodziewano. Pojedynek ich klubowych kolegów został odwołany.

Zmierzyć się mieli Zubajra Tuchugow i Artiom Łobow. Zawodnik z Groznego należy do obozu Chabiba Nurmagomiedowa, a mieszkaniec Irlandii jest bliskim kolegą Conora McGregora.

Walka zaplanowana była na 27 października na UFC Fight Night 138 w Moncton. Informację o jej odwołaniu potwierdził menadżer "Czołga". Łobow ma otrzymać nowego przeciwnika.

Przyczyną są zamieszki po walce o pas wagi lekkiej, do której doszło w walce wieczoru UFC 229. Tuchugow wziął udział w bójce i uderzył "Notoriousa". Na Instagramie obronił go Nurmagomiedow, który uznał, że Czeczen stanął w obronie jego brata.

Dana White jest bliski podjęcia decyzji o zwolnieniu 27-latka z prowadzonego przez niego światowego potentata. Pomimo dobrego wyniku 3-1 zdobytego w oktagonie, jego notowania wyraźnie spadły po wpadce dopingowej sprzed ponad dwóch lat.

ZOBACZ WIDEO KSW 45: Chalidow wskazał przyszłą gwiazdę MMA

Źródło artykułu: