WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jasna deklaracja Chalidowa. "Gdyby doszło do wojny, nie będę uciekać"

Mamed Chalidow pochodzi z Czeczenii, ale od wielu lat mieszka w Polsce i ma nasze obywatelstwo. Nie ukrywa, że wielkim uczuciem darzy oba kraje. - Jestem Czeczenem, który kocha Polskę - mówi gwiazdor MMA.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Mamed Chalidow podczas walki w KSW

Mamed Chalidow do Polski trafił w 1997 roku. Wtedy jeszcze nie wiedział, że w przyszłości będzie w Polsce jedną z największych gwiazd sportu. W naszym kraju zakochał się na tyle, że został na stałe. Ma żonę Polkę, a osiem lat temu otrzymał polskie obywatelstwo. To było dla niego bardzo ważne wydarzenie.

Gwiazdor KSW wielokrotnie zapewniał, że czuje się Polakiem. Nigdy jednak nie odcinał się od swojej drugiej ojczyzny. Oba kraje kocha tak samo, a za Polskę byłby nawet gotów walczyć.

- Jestem Czeczenem, który kocha Polskę. Tęsknię za Czeczenią, ale kiedy tam wyjeżdżam, to tęsknię za Polską. Reprezentuję Polskę i gdyby ktoś napadł na mój kraj, to na pewno będę go bronił. Mieszkam tutaj, mam polski paszport i choć mam nadzieję, że do wojny nie dojdzie, to gdyby coś takiego się działo, to nie będę uciekać. Mam tutaj rodzinę oraz przyjaciół i honor nie pozwoliłby mi stąd odejść - mówi w najnowszym vlogu Andrzeja Kostyry.

Chalidow skomentował także niedawną awanturę na gali UFC. Po walce Chabib Nurmagomiedow zaatakował ludzi Conora McGregora. Rosjanin tłumaczył się, że w końcu nie wytrzymał licznych prowokacji i ataków na rodzinę, ojczyznę oraz religię. Mamed w ogóle nie wszedłby do klatki z przeciwnikiem pokroju Irlandczyka.

- Nie chcą go osądzać, bo skupiałem się na walce. To, co działo się przed walką, niektórzy nazywają show. Dla mnie jednak obrażanie kogoś to nie jest show. Chabib i tak wiele wytrzymał przed walką. Jeżeli mnie ktoś obrazi przed walką, to do niej nie dojdzie, bo nie chcę walczyć z człowiekiem, który nie szanuje sportu i mnie - tłumaczy.

Kostyra zapytał gwiazdora MMA, jak często odwiedza rodzinną Czeczenię. W tym momencie Chalidow zdecydował się na smutne wyznanie.

- Ostatnio bardzo często bywa w Czeczenii. Ostatnio jeżdżę tam dwa, trzy razy w roku. Niestety, moja mama w te wakacje umarła i dlatego byłem tam ostatnio dłużej. Ojciec jednak cały czas tam mieszka - przyznał.
1 grudnia 38-letni wojownik stoczy drugą walkę w tym roku. Na gali KSW 42 w Gliwicach będziemy świadkami hitowego rewanżu z Tomaszem Narkunem.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #24: dyrektor KSW rozwiewa wątpliwości w sprawie Szostaka

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Super Express

Komentarze (22):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • grolo 0
  Żadna religia nie jest chora, chorzy są tylko ludzie, którzy w jej imieniu czynią zło. Katolicy nie są wyjątkiem i pod hasłami wiary czynili liczne zbrodnie. Mordowali inne ludy, by zagarnąć pod swoje władanie ich terytoria. W ten sposób wyginęli np. Prusowie na naszych ziemiach. Wiedziałbyś o tym, gdybyś nie był nieukiem i znał historię.
  Gdybyś np znał historię wypraw krzyżowych, które były po prostu łupieżczym i barbarzyńskim najazdem na bogaty , w tym bardzo bogaty kulturowo świat Wschodu . Gdybyś znał historię "chrystianizacji" Afryki, Ameryki Płn. czy Ameryki Południowej. Obejrzyj chociaż piękny film "Misja" Rolanda Joffe (z niesamowitą muzyką Ennio Moricone) - pokazuje on obłudę hierarchii kościelnej i traktowanie rdzennej ludności indiańskiej ogniem i mieczem przez katolickich -a jakże! - chrześcijan z Europy. Dokonywali mordów i podbojów pod sztandarami wiary i pod hasłem krzewienia "wartości chrześcijańskich" wśród dzikich. Film obejrzyj koniecznie. Może to ci da coś do przemyślenia..
  A inkwizycja? O niej słyszałeś? To był krwawy terror a odbywał się pod hasłem obrony "wartości katolickich"...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  Koran nic nie mówi o noszeniu burek przez kobiety. To tylko interpretacja świętej księgi przez ułomnych ludzi. Tak samo Biblia (ani Jezus) nie mówi o konieczności celibatu wsrod księży katolickich. To tylko interpretacja hierarchów kościelnych, podjęta dopiero tysiąc lat po śmierci apostołów. Chodziło o to, by majątki księży wracały do Kościoła a nie były dziedziczone w spadku przez potomków.
  Widzisz podobieństwa? Jedno i drugie jest szkodliwe. Ale to nie wina religii, tylko ludzi, którzy sobie uzurpują jej interpretację.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  Nie chyba a na pewno.
  kibic84 On jest gorliwym i praktykującym muzułmaninem, ale chyba nie popiera terroryzmu. Przez wojnę uciekał z Czeczenii więc nie sądzę aby utożsamiał się z isis, aczkolwiek na każdym kroku podkreśla, że jest muzułmaninem i pewnie to manifestował
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×