Jan Błachowicz: Nie tak to sobie wyobrażałem

Jan Błachowicz (23-8) jest już w Polsce po porażce na gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze. "Cieszyński Książę" przyznał, że zupełnie inaczej wyobrażał sobie starcie z Thiago Santosem i opowiedział o pierwszych chwilach po nokaucie.

Waldemar Ossowski
Jan Błachowicz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
Błachowicz na UFC w Pradze doznał pierwszej porażki przez nokaut w karierze. Wcześniej, w 2011 roku, przegrał co prawda przez techniczny nokaut z Rameau Thierrym  Sokoudjou, ale wówczas nie mógł kontynuować walki z powodu kontuzjowanej nogi, a nie w wyniku bezpośredniego ciosu.

Thiago Santos w Czechach przerwał serię czterech walk bez porażki Polaka i prawdopodobnie to "Marreta" zagwarantował sobie starcie o tytuł w kategorii półciężkiej. Jan Błachowicz przyznaje, że kilka sekund po przerwaniu walki, nie wiedział dlaczego sędzia nad nim stoi.

- Było fajnie, było dobrze. I co? I nagle zgasło światło. Patrzę, sędzia przerywa walkę. Czemu już? Czemu tak szybko? Co się stało? Ale nie załamuję się, zlizujemy rany - powiedział 36-latek w filmie zamieszczonym na Facebooku.

Zawodnik Berkut WCA Fight Team z trudem przełknął gorycz porażki: - Nie tak to sobie wyobrażałem. Jednocześnie były mistrz KSW podziękował fanom, którzy wspierali go w hali, jak i przed telewizorami oraz zapowiedział rychły powrót do oktagonu. - Nie poddajemy się. Wracamy bardzo szybko - dodał.

Czy Jan Błachowicz odbuduje się po porażce z Thiago Santosem?