KSW 47. Janikowski - Ilić: sensacja w Łodzi! Ciężki nokaut na Polaku (wideo)

Sensacyjnie zakończyła się walka Damiana Janikowskiego z Aleksandarem Iliciem. Po dwóch rundach dominacji Polaka w parterze, w trzeciej Chorwat ciężko go znokautował!

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Na zdjęciu walka Aleksandar Ilić - Damian Janikowski Materiały prasowe / Sebastian Rudnicki/KSW / Na zdjęciu walka Aleksandar Ilić - Damian Janikowski
Odbić się po porażce

Damian Janikowski to wschodząca gwiazda polskiego MMA. Wrocławianin zadebiutował na zawodowej scenie w maju 2017 roku, a już teraz jest uważany przez ekspertów za kandydata do zdobywania najcenniejszych trofeów w MMA.

Zobacz także: Heraklesy 2018 wyłonione. Jan Błachowicz zawodnikiem roku w polskim MMA

Reprezentant WCA Fight Team wszedł do klatki KSW do tej pory cztery razy i trzykrotnie zostawiał w niej znokautowanego rywala. Zwycięski marsz zapaśnika zatrzymał dopiero Michał Materla na KSW 45 w Londynie. Celem Polaka na gali w łódzkiej Atlas Arenie był powrót na zwycięską ścieżkę, jednak wybór rywala pokazał, że nie będzie to łatwe zadanie.

ZOBACZ WIDEO: KSW 47: Pudzianowski - Kołecki! Pudzian cięższy aż o 12 kg na ważeniu!

Jego rywal, Aleksandar Ilić, uznawany jest za najlepszego zawodnika wagi średniej w Serbii. "Joker" wygrał 10 z poprzednich 11 pojedynków i mógł pochwalić się serią czterech zwycięstw. Mieszkający na co dzień w szwajcarskiej Bazylei 30-latek znany jest ze swoich umiejętności stójkowych i jest bardzo niebezpieczny od początku walki. Przekonało się o tym 7 rywali, którzy przegrywali z nim już w pierwszej rundzie.

Zapaśnicze popisy Janikowskiego... i ciężki nokaut

Bardzo szybko ruszył eksplozywny Polak. Przeszedł do klinczu, gdzie okopywał przeciwnika. W końcu obalił, a w tej płaszczyźnie czuł się jak ryba w wodzie. Dosłownie rzucał Iliciem, popisując się swoimi zapaśniczymi umiejętnościami. W drugiej rundzie kontynuował swoją zapaśniczą dominację, jednak nie potrafił wygrać przed czasem.

Po 23 sekundach trzeciej rundy doszło do wielkiej sensacji! Janikowski opuścił rękę, co bezwzględnie wykorzystał przyjezdny. Wysokie, lewe kopnięcie załatwiło sprawę. Wrocławianin padł nieprzytomny na deski. Leżał ciężko znokautowany.

Co dalej?

O tytuł wagi średniej podczas KSW 49, 18 maja w Ergo Arenie, zmierzą się wspomniany Materla i Scott Askham. Aleksandar Ilić, dość niespodziewanie, okazał się cennym wzmocnieniem dla tej kategorii wagowej w Konfrontacji Sztuk Walki.

Zobacz także: Duże wzmocnienie wagi ciężkiej w KSW. Damian Grabowski przeszedł z FEN 

W walce wieczoru KSW 47 o pas wagi ciężkiej zmierzą się Philip De Fries i Tomasz Narkun. W karcie są też między innymi Mariusz Pudzianowski i Szymon Kołecki, którzy stoczą pojedynek na szczycie.

Zobacz nokaut:


Czy Damian Janikowski wróci do MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×