WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

11 zarzutów dla Mameda Ch. Grozi mu 5 lat więzienia

Były zawodnik MMA Mamed Ch. usłyszał 11 zarzutów za paserstwo. Grozi mu pięć lat więzienia - poinformowała Prokuratura Krajowa.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mamed Ch.

 - Zarzuty dotyczą nabywania samochodów z przestępstw i tym samym spowodowania obrotu samochodami, które wcześniej zostały skradzione, bądź też wcześniej przywłaszczone. Jeden z czynów dotyczy także zlecenia podpalenia samochodu, czyli zniszczenia mienia, a także naruszenia nietykalności, znieważenia funkcjonariuszy policji przy okazji innych czynności służbowych, które ci policjanci wykonywali - powiedział prokurator Tomasz Tadla na antenie TVN 24.

Mamed Ch. został zatrzymany we wtorek na Warmii i Mazurach przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych ws. paserstwa luksusowych samochodów. Wszystko na zlecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Łukasz Jurkowski o zatrzymaniu Mameda Ch. Czytaj więcej--->>>

W środowy poranek były zawodnik MMA został przewieziony do Katowic i przesłuchany. Następnie usłyszał zarzuty.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Polska na autostradzie do Euro 2020. Czy Jerzy Brzęczek znalazł optymalne ustawienie?

 - Prokurator skieruje do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - poinformowała Prokuratura Krajowa. 

 - Skierowanie wniosku uzasadnione jest zarówno rozwojowym charakterem sprawy, jak i uzasadnioną obawą, że podejrzany będzie w bezprawny sposób utrudniał postępowanie karne, tym bardziej, że prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Joanna Jędrzejczyk: Dla mnie Mamed jest przykładnym obywatelem. Czytaj więcej--->>>

Wniosek ma być rozpatrzony najpóźniej w czwartek.

Prokuratura przekazała także szczegółowe informacje o zarzutach pod adresem byłego sportowca.

"Mamedowi Ch. postawiono siedem zarzutów paserstwa samochodów kwalifikowane z art. 291 par. 1 kodeksu karnego oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 291 par. 1 kk. Podejrzany dopuścił się tych czynów od kwietnia 2016 roku do lutego 2017 roku.

Jest on również podejrzany o nakłonienie w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów kwalifikowane z art. 18 par. 1 i 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk. Ponadto usłyszał on zarzuty użycia w październiku 2018 roku w Olsztynie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby kwalifikowane z art. 222 par. 1 kodeksu karnego i art. 224 par. 2 kk oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji kwalifikowane z art. 226 par. 1 kk".

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (24):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • grolo 0
  Pytasz się, daczego wieźli Mameda aż do Katowic? Bo katowicka prokuratura jest znana z tego, że jest bardzo usłużna wobec swojego szefa szefów - czyli Ziobry. Dlatego to ona prowadzi jego sprawę.
  A spytaj się, dlaczego policja wiozła przez całą Polskę z W-wy do Szczecina p. Wojciecha Kwaśniaka. I też do jego domu o 6.rano weszła policja, wspierana przez antyterrorystów - choć to wybitny bankowiec, człowiek najłagodniejszy pod słońcem i wystarczyłoby wezwanie.
  Przemek Zyskowski bo gdzie nie mogli osadzić na Warmi i mazurach Olsztyński sąd miałby łatwo a tam tylko kasy brak w urzędach to wieżli go prze Pół polski Barany do Katowic by mu zarzuty postawić?? przez 15 lat zaden policjant uczciwyu nie był by zeznawac co robili w 2004 ?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  To ja ci dałem ci plusa, bo rozumiem twoje intencje i żal ...ale jedno muszę ci wyjaśnić. To nie sąd prowadzi postępowanie prokuratorskie ani nie nadzoruje akcji policyjnych. A wiesz kto? - prokuratura katowicka, która dostała zlecenie na Mameda. Od kogo? Rusz głową. Nie bez powodu właśnie teraz i że właśnie na Mameda, który jest powszechnie znany i jest uchodźcą.. Rozejrzyj się, rusz głową.
  Zdaje mi się, że dałeś się przekonać, że wszystkiemu złemu winne są sądy. Tymczasem tylko one zachowały jeszcze jaką taką niezależność, choć od czasu nowej władzy to od głównego prokuratora naszego pięknego kraju zależni są prezesi sądów i sędziowskie kariery i awanse. A także szykany, jakie napotykają tych bardziej niezależnych sędziów. Po to by te ustawy sądowe, przepchnięte mimo stutysięcznych demonstracji w całej Polsce. Daleś się przekonać, że były niesłuszne? No to masz teraz jak na dłoni przypadek takiego Mameda. Jeśli jest niewinny - tylko niezależny sąd może go uratować.
  Przemek Zyskowski bardzo słabe prowadzenie sądowego Oskarzenia niby 5 lat a w dodatku BOA zniszczyło na siłę posiadłóść Mameda który w domu nie miał broni Palnej etc Polske Sądy nigdy się nie zmienią póki tam wciąż Korupcje sądowe
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • SlavicPride 0
  Wiadomo o kogo... Ale jest coś takiego jak Ustawa Prawo Prasowe.
  Krzysztof Jarzyna ze Szczecina Ciekawe o kogo chodzi? :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (21)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×