UFC Greenville. Lipski - McCann: była mistrzyni KSW z kolejną porażką w oktagonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu od prawej: Ariane Lipski
Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu od prawej: Ariane Lipski
zdjęcie autora artykułu

Ariane Lipski (11-5), która w Polsce była bezkonkurencyjna, ma duże problemy w UFC. Była mistrzyni KSW została wypunktowana przez Molly McCann (9-2).

W tym artykule dowiesz się o:

Potyczka potrwała pełen dystans i w każdej z rund lepsza była "Meatball", która dominowała w parterze i stójce. Wszyscy trzej sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości i wskazali na nią przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

MMA. Awantura na ważeniu przed walką Łobowa z Malignaggim (wideo)

Ariane Lipski największe sukcesy w swojej karierze odnosiła w Konfrontacji Sztuk Walki. Mająca polskie korzenie zawodniczka z Brazylii w okrągłej klatce była bezkonkurencyjna - po zwycięstwach nad Katarzyną Lubońską i Sheilą Gaff wystąpiła na gali na PGE Narodowym, gdzie zdobyła mistrzowski tytuł. Trofeum zdołała obronić dwukrotnie, a następnie zdecydowała się przenieść do UFC.

Debiut w Ultimate Fighting Championship nie poszedł jednak po jej myśli. W styczniu powalczyła w Nowym Jorku, ale nie miała zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z Joanne Calderwood. Druga porażka z rzędu może oznaczać jej zwolnienie z najlepszej organizacji MMA na świecie.

Boks. "Niech Bóg błogosławi Sulęckiego". Demetrius Andrade pewny zwycięstwa

Do starcia doszło podczas gali UFC on ESPN+ 12 w amerykańskim Greenville. W głównym pojedynku w kategorii piórkowej zmierzą się Renato Moicano i Chan-Sung Jung.

ZOBACZ WIDEO 139 krajów, 75 rywalek. Karate walczy o igrzyska

Źródło artykułu: