MMA. Nieoficjalnie: Marcin Held zawodnikiem Professional Fighters League

Marcin Held w 2020 roku ma zadebiutować pod szyldem amerykańskiej organizacji Professional Fighters League. PFL znane jest z organizacji regularnych turniejów w niemal wszystkich kategoriach wagowych, których stawką jest milion dolarów.

Waldemar Ossowski
Marcin Held Newspix / Fotomag / Na zdjęciu: Marcin Held
O współpracy Marcina Helda z PFL jako pierwszy poinformował portal MMANews.pl. Zawodnik z Tych to jeden z najlepszych polskich zawodników kategorii lekkiej. Held to były zawodnik Bellatora, UFC oraz ACA.

Po nieudanej przygodzie w UFC, gdzie Polak przegrał 3 walki i zwyciężył tylko raz, zawodnik Ankosu Zapasy Poznań związał się umową z Absolute Championship Akhmat. W rosyjskiej organizacji stoczył on trzy pojedynki i wszystkie zwyciężył, okazując sie lepszym od cenionego Diego Brandao czy Musy Chamanajewa.

27-latek póki co nie potwierdził informacji o kontrakcie z PFL. W przeszłości Held z powodzeniem startował w turniejach wagi lekkiej Bellatora, a w 2014 roku zwyciężył i wywalczył prawo do walki o regularny pas tej organizacji z Willem Brooksem.